Czytasz: Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania Kościuszki i Armii Krajowej

Rozpoczyna się przebudowa skrzyżowania Kościuszki i Armii Krajowej

Kierowców czekają ciężkie chwile... Zmiany w ruchu na DK81

Przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 81 przy skrzyżowaniu ul. Kościuszki z ulicą Armii Krajowej w Piotrowicach to jedna z największych inwestycji w Katowicach.

Jutro rozpoczną się tu prace na odcinku ok. 3 km wzdłuż ul. Kościuszki, zostanie tu wprowadzone zwężenie oraz ograniczenie prędkości.

Zawężenie prawego pasa ul. Kościuszki (kierunek od Mikołowa do centrum, do rzeki Ślepiotki) zostanie wprowadzone 12 kwietnia i będzie obowiązywało do września 2018 roku. Utrzymane zostają dwa pasy w obydwu kierunkach jazdy wzdłuż ul. Kościuszki, tak aby kierowcy jak najmniej odczuli zmiany w organizacji ruchu – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Zakaz wjazdu z Kościuszki

Wykonawca na tym etapie będzie prowadził prace budowlane w zakresie poszerzenia ul. Kościuszki. Zbudować tu będzie trzeba łącznice dla nowego skrzyżowania, powstaną też ściany szczelinowe i wykonane zostaną sieci uzbrojenia podziemnego. W związku z prowadzonymi pracami wprowadzony zostanie zakaz wjazdu z ul. Kościuszki w ul. Sobocińskiego i ul. Małachowskiego.

Przystanek autobusowy zostaje

Dojazd do tych ulic zostanie poprowadzony ul. Armii Krajowej i ul. Jankego. Dojazd do ul. Harcerzy Września 1939 będzie utrzymany w śladzie istniejącego łącznika, natomiast będzie na nim wprowadzony ruch jednokierunkowy – wyjazd z ul Harcerzy Września 1939 roku poprowadzony zatem będzie do ul. Armii Krajowej. Istniejący przystanek autobusowy Piotrowice Fabryka Maszyn pozostanie w dotychczasowym miejscu.


Przebudowa kosztować będzie ponad 67 mln zł. Planowany termin zakończenia prac przypadł na drugą połowę 2019 roku.

Czytaj więcej