Czytasz: Rok w kolorze zielonym
Greenery to kolor, który będzie obowiązywał we wszystkich strefach życia społecznego.

Amerykański Instytut Pantone postawił na harmonię i świeżość. Dlatego kolorem 2017 roku jest zielony, czyli greenery.

greenery, zielony, Pantone

Jak wyjaśniła Leatrice Eiseman, dyrektor zarządzająca Instytutu, kolor ma przynieść uspokojenie w tych trudnych politycznie czasach. Ma też symbolizować witalność, nowe spojrzenie na świat oraz chęć kontaktu z naturą, która rozkwita wiosną.

- Greenery to kolor, który będzie obowiązywał we wszystkich strefach życia społecznego. Każda z branż będzie go jednak różnie interpretować - mówi Agnieszka Krajewska ze studia stylizacji Pokokardę. 

greenery, zielony, Pantone

Jak wyjaśnia stylistka, Instytut wyznacza trendy. Jego opinii podporządkowują się wszystkie branże, nie tylko ta modowa, ale także motoryzacyjna czy elektroniczna.

- W tamtym roku, kiedy królowały dwa kolory: rose quartz i serenity, Apple wypuścił iPhona w kolorze różowego złota, a marka Rolls-Royce model samochodu w kolorze serenity - wymienia.

- W sklepach na początku 2016 roku pojawiło się dużo różowego i niebieskiego, to spowodowało zatarcie granicy, która wcześniej była rygorystycznie przestrzegana - niebieski to kolor dla chłopaka, a różowy dla dziewczynki – mówi w rozmowie z nami.

 

I dodaje, że dla niej, jako stylistki, ten kolor jest trudny.

- To nie jest dobry kolor dla Polek, bo na naszych karnacjach wygląda źle, zwłaszcza teraz, zimą. Mamy raczej zimny typ urody, który z tym kolorem nie koresponduje. Na razie nie ma jeszcze kolekcji w sklepach, ale podejrzewam, że pojawi się interpretacja tego koloru, np. khaki, który jest bardzo popularny od lat lub zimny emerald.

greenery, zielony, Pantone

 - Natomiast te kolory, które według Pantone łączą się doskonale z zielonym, są bardzo energetyczne i przeczuwam, że to one jednak staną się przewodnimi, a zielony pojawi się w dodatkach, bo tak będzie go łatwiej okiełznać w końcowej stylizacji.

Zdaniem Agnieszki Krajewskiej, jeżeli chodzi o makijaż, panie częściej będą sięgać po kredkę w kolorze zielony, niż po cień do powiek, dla efektownego i modnego wykończenia.

- Myślę jednak, że jeśli już ten zielony ''załapie'', to bliżej lata, teraz jest za zimno - mówi.

- Jeżeli chcemy być trendy, to kupmy sobie jakiś zielony dodatek do ubrania albo coś zielonego do mieszkania. Motyw liścia będzie bardzo popularny – dodaje stylistka.

greenery, zielony, Pantone

Czytaj więcej