Czytasz: Reprezentacja Polski na stadionie GKS Katowice [WIDEO i ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski na stadionie GKS Katowice [WIDEO i ZDJĘCIA]

Pierwszy trening reprezentacji za nami. W czwartek biało-czerwoni zagrają z Portugalią.

Dwa jesienne mecze w ramach Ligi Narodów piłkarska reprezentacja Polski rozegra na Stadionie Śląskim w Chorzowie. 11 października Polska zagra z Portugalią, a 14 października z Włochami. W poniedziałek trenowali na stadionie GKS Katowice.

- To trudny przeciwnik, czeka nas dobry test. Ich gra w ostatnich dwóch latach ewoluowała. Ostatnio zaczęli grać bardziej ofensywnie - ocenił selekcjoner Jerzy Brzęczek.

Piłkarze od razu po wyjściu z autokaru wybiegli na murawę. Na stadionie przy Bukowej ćwiczyło 24 zawodników spośród 27 powołanych. Zabrakło Krychowiaka, Pietrzaka i Recy.

Krychowiak w niedzielny wieczór rozgrywał mecz ligowy w barwach rosyjskiego Lokomotiwu Moskwa. Pietrzak zgłaszał drobne stłuczenia po niedzielnych derbach Krakowa, a Reca ma mały stan zapalny.

Październikowe mecze piłkarskie w ramach Ligii Narodów to nowy format, który UEFA stworzyła, by uatrakcyjnić europejską piłkę reprezentacyjną. Nasza reprezentacja została umieszczona w dywizji A. Biało-czerwoni rywalizują z Włochami i Portugalią. Pierwsze spotkanie reprezentacja Polski rozegrała na wyjeździe z Włochami 7 września. Rywalizację fazy grupowej kończymy 20 listopada meczem wyjazdowym z Portugalią. Zwycięzca grupy awansuje do Final Four, a dobre miejsce w Lidze Narodów, w przypadku braku kwalifikacji z eliminacji, może też dać awans na Euro 2020.

Czytaj więcej