Czytasz: Puchar Świata: Wielka radość w Wiśle. Polak na podium!

Puchar Świata: Wielka radość w Wiśle. Polak na podium!

00:10
Kibice, którzy przybyli na skocznię im. Adama Małysza do Wisły-Malinki mają wielki powód do radości.

Kamil Stoch drugi w inauguracyjnym turnieju Pucharu Świata w skokach, który po raz pierwszy w historii rozegrano w Wiśle.  Stoch stanął już na podium po raz 45. w swojej karierze, a po raz czwarty w Wiśle. Pierwszy indywidualny konkurs Pucharu Świata w skokach wygrł Junshiro Kobayashi z Japonii.Kibice, którzy przybyli na skocznię im. Adama Małysza mają wielki powód do radości, bo w czołowej dzisiątce skoczków znalazło się aż czterech Polaków. Kamil Stoch doskonale skoczył w drugiej serii, co pozwoliło mu się przesunąć z ósmej pozycji na drugą.

 

KLASYFIKACJA PUCHARU ŚWIATA W SKOKACH NARCIARSKICH
1. Junshiro Kobayashi
2. Kamil Stoch
3. Stefan Kraft
4. Richard Freitag
5. Daniel Andre Tande
6. Daniel Huber
7. Stefan Hula
   Piotr Żyła
9. Andreas Wellinger
10. Dawid Kubacki
    Stephan Leyhe
19. Maciej Kot

 


Kwalifikacje do tego konkursu wygrał w piątek Stefan Kraft. Najlepszy z Polaków był Kamil Stoch. Oprócz niego startowali: Maciej Kot, Stefan Hula, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Dawid Kubacki.

Na półmetku niedzielnej rywalizacji prowadził Richard Freitag. Niemiec wylądował na 126 metrze i uzyskał tym samym 129,7 pkt. Drugie miejsce ze stratą 1,3 pkt zajmowali ex aequo Stefan Kraft (126,5m) oraz Junshiro Kobayashi (124m).

Najlepszym Polakiem był Dawid Kubacki, który skoczył 125 metrów i do prowadzącego Niemca tracił cztery punkty. W rundzie finałowej zobaczyliśmy w sumie pięciu reprezentantów Polski: Macieja Kota (122,5m i 7. miejsce), Kamila Stocha (121m i 8. miejsce), Piotra Żyłę (122m i 9. miejsce), Stefana Hulę (124m i 10. miejsce) oraz wymienionego wcześniej Dawida Kubackiego.

Tym razem najlepszym z Polaków był Kamil Stoch. Nasz dwukrotny mistrz olimpijski osiągnął aż 129,5 metra, co dało mu drugą pozycję. Gorszy niestety, drugi skok miał Kubacki. 120,5 metra i spadek z czwartej pozycji na dziesiątą.

Stocha wyprzedził Kobayashi, który skoczył w drugiej serii 126,5 metra.

Kolejne konkursy Pucharu Świata odbędą się 25 i 26 listopada w fińskim Kuusamo. 

Czytaj więcej