Czytasz: Przyjdź na ekojarmark w przemysłowym klimacie

Przyjdź na ekojarmark w przemysłowym klimacie

Katowicka Fabryka Porcelany w ten weekend będzie pachniała świętami. Zamiast przeciskać się przez tłum w markecie, zakupy świąteczne zróbcie tutaj.

Chcecie już teraz poczuć atmosferę świąt, a dodatkowo zaopatrzyć się w prezenty i bożonarodzeniowe dekoracje? Wszystko zrobić można w jednym miejscu. W katowickiej Fabryce Porcelany, która w sobotę i niedzielę zamieni się w wyjątkowy ekojarmark.

Sprawdzeni wystawcy

Będzie w czym wybierać. Organizatorzy jarmarku zapewniają nas, że wcześniej sami dokonali wnikliwej selekcji. - Wystawcy są tak dobierani, by zagwarantować najszerszy wybór i umożliwić odwiedzającym zaopatrzenie się w wyroby na święta – mówią. Co pojawi się na rozłożonych w Fabryce stoiskach? Będą m.in. swojskie wędliny, sery, pachnące przyprawy, miody i wino.

Prezenty od serca

Ale to nie koniec. Poza smakołykami na ekojarmarku nie zabraknie rękodzieła i ozdób świątecznych. Będzie więc można zaopatrzyć się w prezenty pod choinkę. Albo...zrobić je samemu. Organizatorzy jarmarku zaplanowali bowiem warsztaty z rękodzieła i zajęcia z tworzenia ozdób świątecznych. Dla starszych i najmłodszych. - Własnoręcznie zrobiony prezent doceni każdy obdarowywany – podkreślają organizatorzy jarmarku.

Samochód zostaw w domu

Głodni spróbują specjałów niedawno uruchomionego w Fabryce Porcelany Prodiżu (bistro otwarte będzie od 11 do 19), rozgrzeją się też grzanym winem. Zwłaszcza, że specjalnie na okazję weekendowego jarmarku, KZK GOP uruchomił dodatkową linię autobusową 940, która będzie kursować na trasie Katowice Dworzec - Katowice Fabryka Porcelany przez cały weekend (co godzinę począwszy od 10:24). Jarmark w sobotę i niedzielę odwiedzać można od 11 do 20.

Zobacz mapkę jarmarków świątecznych w woj. śląskim:

Czytaj więcej