Czytasz: Przy stacjach rowerowych stoją tablicę z błędnym cennikiem

Przy stacjach rowerowych stoją tablicę z błędnym cennikiem

"Cennik obowiązujący w Tyskim Rowerze działa na zasadzie sumowania się podanych kwot".

Użytkownicy tyskich rowerów miejskich czują się nabici w butelkę. Wszystko przez złe cenniki, które pojawiły się przy stacjach rowerowych. Według nich, pierwsze 15 minut jazdy na rowerze miejskim jest darmowe, do godziny zapłacimy 1 zł, do dwóch godzin 2 zł, do trzech godzin 3 zł, a każda kolejna godzina kosztuje 4 zł.

Klienci nabici w butelkę?

Cennik podany na stronie internetowej tyskirower.pl. jest niemalże identyczny, z różnicą jednak taką, że druga godzina kosztuje 2 zł a trzecia 3 zł. Brakuje jedynie przyimka „do”, ale jego brak oznacza inną cenę.

- Czy uważacie Państwo, że informacja - cennik jest sformułowana poprawnie? Osobiście czuję się nabita w butelkę - alarmuje na Facebooku Tyski Rower Kasia Bańska.

Tłumaczenie administratora facebooka Tyski Rower jest jednak zaskakujące.

- Cennik obowiązujący w Tyskim Rowerze działa na zasadzie sumowania się podanych kwot. Przykładowo: korzystasz z roweru 1,5h, więc opłata wynosi za 2 godziny, więc opłata wynosi 1zł + 2zł = 3zł. Przepraszamy, za niedogodności.

- Z tego, co jest na tablicy, ewidentnie wynika, że korzystanie z roweru do 2 godzin kosztuje 2 zł. Nie 3 zł. Do 2 godz., czyli przedział czasowy od 0 do 120 minut, z wyłączeniem czasu krótszego, wyszczególnionego we wcześniejszych punktach. Jeżeli opłaty są inne, to informacja jest nieprecyzyjna i wprowadzająca w błąd – denerwują się kolejni użytkownicy.

Będą oddawać pieniędze

Marek Pogorzelski, rzecznik prasowy Nextbike przyznaje, że cenniki, które usytuowane są przy stacjach rowerowych, faktycznie wprowadzają użytkowników w błąd.

- Obowiązujący cennik zawarty jest w regulaminie Tyskiego Roweru Miejskiego oraz na stronie internetowej i zgodnie z nim naliczane są opłaty za wypożyczenie - mówi.

- Wszystkich użytkowników, których umieszczony na terminalu cennik wprowadził w błąd, serdecznie przepraszamy. Prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta w celu zwrotu części naliczonej opłaty - dodaje.

Tablice zostaną wymienione

Pogorzelski mówi, że cenniki przy stacjach rowerowych zostaną wymienione w możliwe najszybszym czasie.

Czytaj więcej