Czytasz: Przidź i zicnij se na trowie!

Przidź i zicnij se na trowie!

Wyobrażasz sobie zajęcia z jogi śmiechu ze swoją babcią? Lub nordic walking z dziadkiem? Przidź i zicnij se na trowie, już w sobotę, w Parku Śląskim.

Nawołują do łączenia się pokoleń. Już w sobotę w Parku Śląskim rozpocznie się – Zicnij se na trowie, czyli czas dedykowany wszystkim, zarówno młodszym i starszym. Warunek? Zaproś dziadka lub babcię i spędź z nimi aktywnie czas podczas VI Kongresu Obywatel Senior na trawie. Swoją cegiełkę dołożyli studenci z Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Gruba, Śląski Kolektyw Ludzi Kreatywnych. 

 - Dziadkowie włożyli wiele trudu w nasze wychowanie. Teraz przyszedł czas, abyśmy zrobili coś dla nich - mówi Dominika Krzemieniecka, członek kolektywu GRUBA i specjalistka ds. marketingu KAVA Studio.

 Ale po kolei…


Krok pierwszy – zabieramy dziadków do Rosarium. Tam czeka na nich szereg atrakcji, m. in. warsztaty z kaligrafii, które poprowadzi Katarzyna Wolny, asystentka w Pracowni Grafiki Książki. Będzie można stworzyć z dziadkami ich pamiętnik młodości! 


Krok drugi - integrujemy się. Czego można się spodziewać? 

Czekają na was przejazdy na starych rowerach czy nordick walking. Oprócz tego – joga śmiechu z Jagodą Koncą i Agnieszką Szotek. To trenerki, które od dwóch lat śmieją się z seniorami w parku. Zajęcia to seria ćwiczeń aktywizujących, rozciągających, oddechowych, spontanicznego tańca i tzw. ćwiczeń śmiechowych. W programie jest też spacer z Łukaszem Drozdem – znawcą roślin Parku Śląskiego, zajęcia fitness, warsztaty ze zdrowego odżywiania czy fotografowania. Wszystko rozpocznie się o godzinie 11. 

- Starsi ludzie często zamykają się w czterech ścianach. Po pierwsze dlatego, że wstydzą się robić coś bardzo młodzieżowego. Po drugie, nie dociera do nich ta informacja. Chodzą swoimi wydeptanymi ścieżkami i nie zauważają plakatów, informacji w prasie, kościele. Dlatego tak ważne jest, żeby docierać do młodych! - komentuje Dominika.

 


- Starszym wydaje się, że siedzenie przy krzyżówce jest lepsze. Okazuje się, że niekoniecznie. Lepiej odkryć w sobie trochę endorfin, a jak wszyscy wiemy – to działa lepiej niż niejedna tabletka.

 

Podczas kongresu będzie można oddawać koce, smycze, miski czy karmę dla psów. Wszystkie dary trafią do katowickiego schroniska dla zwierząt. 

Więcej informacji i pełny szereg atrakcji znajdziecie tutaj VI Kongres Obywatel Senior na trawieZicnij se na trowie | Kongres Obywatel Senior

 

 

Czytaj więcej