Czytasz: Przejedź się następcą„ogórka”

Przejedź się następcą„ogórka”

Wolny piątek? Warto spędzić go w sosnowieckiej zajezdni autobusowej. Z okazji dnia otwartego przygotowano tu mnóstwo atrakcji.

Powodów do odwiedzenia w piątek, 19 maja, bazy PKM Sosnowiec przy ulicy Lenartowicza w Zagórzu jest wiele. Na odwiedzających będzie czekała niepowtarzalna okazja, by zobaczyć zajezdnię wraz z jej nowoczesnym zapleczem technicznym w towarzystwie długoletnich pracowników firmy. W końcu to oni najlepiej znają jej zakamarki.

Zabytkowe jelcze zobaczycie z bliska

W ramach „zwiedzania na wesoło” będzie można zajrzeć autobusowi pod podwozie, zobaczyć jak naprawić „kapcia” w autobusie i przejechać się autobusem przez myjnię automatyczną.

- Nie zabraknie także zabytkowych autobusów w oryginalnych malowaniach WPK – zapowiada Marek Pikuła, prezes sosnowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Z bliska zobaczymy m.in. Jelcza 043 popularnie nazywanego „Ogórkiem”.

Przejażdżka pojazdem wyjątkowym

Ale to nie koniec. Zobaczyć będzie można też odrestaurowanego Jelcza M11 oraz Ikarusa 280 – pojazdy, które na co dzień stoją w Izbie Tradycji Komunikacji Miejskiej w Będzinie. - W tym roku główną atrakcją będzie przejazd autobusem zabytkowym marki Jelcz M11 – zaprasza prezes PKM w Sosnowcu. Przejażdżki po Zagórzu przewidziano o godzinie 11, 12 i 13.

Symulator jazdy gokartem

Dla odwiedzających przygotowano również wiele atrakcji: konkurs wiedzy o PKM-ie pokaz Szkoły Tańca „MARENGO” z Dąbrowy Górniczej. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych. Czeka na nich zabawa w symulatorze jazdy gokartem i wiele konkursy z nagrodami. Organizatorzy dnia otwartego zajezdni przy ul. Lenartowicza zapewniają także darmowy dojazd (szczegóły na www.pkm.pl). Wstęp dla zwiedzających jest wolny.

- Startujemy od godziny 10 a kończymy o godzinie 15 – zapraszają organizatorzy.

Dzień otwarty organizowany jest m.in.: z okazji promocji projektu dofinansowanego z UE na zakup 81 sztuk niskoemisyjnych, nowoczesnych autobusów w ramach Regionalnego Programy Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej