Czytasz: Przed sądami znów zapłoną znicze

Przed sądami znów zapłoną znicze

Sedziowie to jedyna grupa zawodowa, która stawiła opór. Wesprzyjmy ich – apelują organizatorzy.

W całym kraju organizowane są protesty w obronie Sądu Najwyższego. Ich uczestnicy sprzeciwiają się wprowadzonemu przez PiS prawu, które nakazuje sędziom Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65. rok życia i nie zwrócili się z wnioskiem do prezydenta o zgodę na dalsze zajmowanie stanowiska, przejście w stan spoczynku.

W czwartek, 19 lipca przed Sądem Rejonowym przy katowickim Placu Wolności mają odbyć się kolejne demonstracje organizowane przez Komitet Obrony Obywatelskiej.

- Dziś jest spontaniczne spotkanie, jutro podobne. Zobaczymy, co się będzie działo dalej - zapewniają organizatorzy i namawiają, aby zabrać ze sobą lampki, parasole i równo o godzinie 19 zgromadzić się przed sądem. 

W trakcie manifestacji odczytany zostanie list stowarzyszenia prokuratorów. Prawnicy opowiedzą o obecnej sytuacji w kraju. Organizatorzy planują też odtworzyć nagranie, w którym Radziwiłowicz czyta preambułę konstytucji. 

Manifestacje odbywają się w całej Polsce. W naszym województwie przed sądami zgromadzą się m.in. w Bielsku-Białej, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej czy Sosnowcu.

Sędziowie to jedyna grupa zawodowa, która stawiła opór. Wesprzyjmy ich – apelują organizatorzy.

 Zobaczcie zdjęcia z poprzednich manifestacji: