Czytasz: Projektant NOSPR-u żali się na kierowców

Projektant NOSPR-u żali się na kierowców

„Bravo Katowice!!” - napisał na swoim profilu facebook’owym Tomasz Konior. I pokazuje jak blisko wejścia do NOSPR-u można...zaparkować.

Idea był prosta. Plac Wojciecha Kilara przed ceglanym budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Strefie Kultury miał służyć spacerowiczom i pieszym. Przez jakiś czas tak było. Zwłaszcza latem, gdy tereny wokół fontann okupowały całe rodziny. - Niestety szybko się skończyło - zauważają katowiczanie. I pokazują, że auta zaparkowane przed samym wejściem do NOSPR-u.

fot: facebook/Tomasz Konior

Wejście czy „wjazd”?

Problem zauważył sam projektant nowej siedziby NOSPR-u. „Przybyła nam nowa przestrzeń parkingowa” - napisał na Facebook’u, z wyczuwalną ironią Tomasz Konior. „Że też taki wąski „wjazd” do środka zaprojektowaliśmy...” - dodał.

Był znak, ale się zapodział

Ewa Lipska, rzeczniczka prasowa katowickiego magistratu wyjaśnia, że w Strefie Kultury, a konkretnie rzecz biorąc - na wjeździe na Pl. Kilara - stoi znak B-35, czyli zakaz postoju, który zapewnia możliwość podwiezienia osoby pod NOSPR i powrót. - Natomiast zdecydowanie nie wolno tam parkować pojazdów – zaznacza rzeczniczka. Przyznaje, że w miniony weekend pojawił się problem, ponieważ znak...zniknął.

Podstaw do wypisania mandatu nie było

Ktoś go ukradł? - Z tego, co wiemy ktoś raczej uderzył w niego autem i „położył” - mówi Jowita Kokosza z działu promocji NOSPR. - A nasi rodzimi kierowcy zauważyli, że znaku nie ma, to i parking urządzić sobie tu wolno – mówi pani Jowita. Dodaje, że ochrona w instytucji wezwała na miejsce straż miejską. Ale skoro znaku nie było, podstaw do ukarania też nie.

Pojawi się lada chwila

- Znak pojawi się u najpóźniej we wtorek - zapewnia nas Ewa Lipska. Nie ukrywa, że miastu nie podoba się, że w Strefie Kultury dochodzi do takich sytuacji. - Od dłuższego czasu kładziemy duży nacisk na regularne kontrole straży miejskiej w Strefie Kultury - szczególnie podczas imprez masowych. Wielokrotnie na łamach mediów apelowaliśmy także do kierowców, by parkowali w miejscach do tego wyznaczonych – zapewnia rzeczniczka katowickiego magistratu. I zaznacza, że w miniony weekend w Strefie Kultury strażnicy interweniowali 26 razy. 12 kierowców zostało już ukaranych mandatami, a kolejne sprawy będą się toczyły w straży miejskiej.

CZYTAJ TAKŻE: MISTRZOWIE PARKOWANIA KONTRA PRAWO

Czytaj więcej

 

Komentarze
To cię zainteresuje