Czytasz: Nadchodzi deszczowy tydzień
Weekendowa pogoda dała nam się we znaki. Ciemne chmury, deszcz i niskie temperatury. Dzisiejszy poranek może zwiastować lepszą pogodą, lecz nie dajcie się nabrać.

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia, wschodnia oraz częściowo północna i środkowa Europa znajduje się w zasięgu niżu z ośrodkiem nad krajami nadbałtyckimi, ze strefą frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem wspomnianego niżu, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

Prognoza pogody poniedziałek, 18 września

W poniedziałek na wybrzeżu wschodnim i północnym wschodzie kraju zachmurzenie duże i opady deszczu, suma opadów do 15 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, po południu gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, a lokalnie możliwe także burze.

Temperatura maksymalna od 12 st. na północnym wschodzie do 18 st. na południu i zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, z kierunków zachodnich. Ciśnienie 982 hPa.

PROGNOZA POGODY wtorek, 19 WRZEŚNIA

We wtorek na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie zachmurzenie umiarkowane początkowo duże. Lokalnie na południu, w centrum oraz na Pomorzu okresami niewielkie opady deszczu. Deszcz pojawi się też w woj. śląskim. Temperatura maksymalna od 15 do 19 st., chłodniej w terenach podgórskich od 12 do 16 st. Wiatr przeważnie słaby, zmienny.

Sprawdź pogodę na najbliższy tydzień

http://www.pogodynka.pl

 

Czytaj więcej