Czytasz: Prognoza pogody na 9 i 10 grudnia

Prognoza pogody na 9 i 10 grudnia

Śnieg tylko lekko poprószy.

IMGW informuje, że Europa Północna i Centralna jest pod wpływem niżu znad Skandynawii z wtórnym ośrodkiem niżowym nad Adriatykiem, natomiast południowo-zachodnia i południowo-wschodnia część kontynentu znajduje się pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem i nad wschodnią częścią Morza Śródziemnego. Polska będzie w zatoce niżu znad Skandynawii, jedynie na południowym zachodzie kraju zaczął rozbudowywać się słaby klin wyżowy; na południowym wschodzie nadal zaznacza się wpływ pofalowanego frontu chłodnego. Z północnego zachodu napływa chłodne arktyczne powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

Pogoda 9 grudnia

W sobotę będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W Bieszczadach opady śniegu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura maksymalna od 1 do 3 st. C, na wybrzeżu do 4 st. C, na pogórzu od -2 do 0 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy kraju okresami porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, jedynie miejscami na Podkarpaciu opady okresami o natężeniu umiarkowanym. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura minimalna od -3 do -1 st. C, na wybrzeżu do 2 st. C, w kotlinach górskich od -5 do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie Polski okresami porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

Pogoda 10 grudnia

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1 do 2 st. C, w kotlinach górskich do -3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i południu Polski porywisty, w porywach do 65 km/h, wysoko w górach do 130 km/h, z kierunków zachodnich, skręcający na kierunki południowe.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże, początkowo z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W pierwszej połowie dnia możliwe słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. (PAP)

Czytaj więcej