Czytasz: Prognoza pogody na 28 i 29 listopada

Prognoza pogody na 28 i 29 listopada

Do Polski napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Jak informuje IMGW Europa wschodnia i południowa jest pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu są w zasięgu rozległego niżu znad Danii. Polska znajdzie się pod wpływem tego niżu. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Do Polski napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie, tylko wschód kraju początkowo pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 998 hPa i powoli będzie spadało.

Pogoda 28 listopada. Prognoza pogody na wtorek

We wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na północnym wschodzie kraju oraz na Przedgórzu Sudeckim deszczu ze śniegiem i śniegu. W Sudetach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. miejscami na wschodzie oraz w dolinach karpackich do 7 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, na północy oraz w rejonie Sudetów porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W nocy na Pomorzu, Ziemi Lubuskiej, miejscami w Wielkopolsce, a także na Podkarpaciu, zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie duże, opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -4 st. na południowym wschodzie do 3 st. na północnym zachodzie, w dolinach bieszczadzkich lokalnie -7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda 29 listopada. Prognoza pogody na środę

W środę na zachodzie zachmurzenie umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, opady deszczu ze śniegiem, deszczu, a na wschodzie również śniegu. Na północnym wschodzie możliwe powstanie pokrywy śnieżnej od 1 cm do 4 cm. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie do 6 st. na południowym zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Pod wieczór słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, z południa.

W nocy zachmurzenie duże. Nad ranem słabe opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, południowy.

W środę w stolicy zachmurzenie duże. Opady deszczu ze śniegiem, pod wieczór okresami śniegu. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. (PAP)

Czytaj więcej