Czytasz: Deszczowe dni. Na Śląsku mocno popada

Deszczowe dni. Na Śląsku mocno popada

Prognoza pogody na 28 i 29 grudnia.

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże z układami frontów atmosferycznych. Polska jest pod wpływem zatoki niżowej z frontem atmosferycznym, łączącym ośrodek niżowy znajdujący się nad południową Skandynawią z ośrodkiem niżowym przemieszczającym się znad Zatoki Genueńskiej nad Adriatyk. Za wspomnianym frontem atmosferycznym, przemieszczającym się z zachodu do centrum kraju, napływa chłodniejsze powietrze polarne morskie, wypierając napływającą przed frontem z południa, znad Morza Śródziemnego, masę powietrza polarnego morskiego ciepłego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 980 hPa i będzie rosnąć.

Pogoda 28 grudnia

W czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, od Dolnego Śląska przez Wielkopolskę i Kujawy po wschodnie Pomorze opady miejscami o natężeniu umiarkowanym, prognozowana wysokość opadu na tym obszarze do 15 mm. W Sudetach opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej powyżej 500 m n.p.m. do 15 cm. W Karpatach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. 4 st. na zachodzie i Podhalu do 8 st. - 10 st. na wschodzie. W dolinach sudeckich od 1 st., do 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w regionach podgórskich i na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, a wysoko w górach dość silny i silny. Porywy wiatru: w rejonach podgórskich do 60 km/h, wysoko w górach do 90 km/h. Wiatr z kierunków południowych, w zachodniej połowie kraju skręcający na zachodnie.

W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu, na wschodzie opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W Podkarpackiem, Małopolskiem, Świętokrzyskiem oraz na Górnym Śląsku prognozowana suma opadów do 15 mm, a prognozowany przyrost pokrywy śnieżniej do 5 cm. W zachodnich Beskidach i w Tatrach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 25 cm. Temperatura minimalna od -1 st. na południowym zachodzie do 3 st. nad morzem i na wschodzie. W dolinach górskich od -3 st. do -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich. Porywy wiatru: nad morzem do 60 km/h, wysoko w górach do 70 km/h.

Pogoda 29 grudnia  

W piątek zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. do 4 st. w dolinach górskich niższa, od -2 st. do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr w porywach do 70 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy w zachmurzenie duże. Opady deszczu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni skręcający na zachodni.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. (PAP)

Czytaj więcej