Czytasz: Prognoza pogody na 20 i 21 marca

Prognoza pogody na 20 i 21 marca

IMGW informuje, że krańce północno-wschodnie oraz zachodnie Europy znajdują się pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu obejmują niże z ośrodkami nad Morzem Norweskim, Morzem Północnym oraz południową Skandynawią. Polska jest pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii, z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie cieplejsza masa powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 990 hPa i będzie rosło.

POGODA 20 MARCA

W poniedziałek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. C na północnym wschodzie do 9 st. C w centrum i 13 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich i południowych. W partiach szczytowych Sudetów porywy wiatru do 90 km/h, a na szczytach Karpat do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek nadal przeważać będzie zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Na północnym wschodzie lokalnie mgła zmniejszająca widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 2 st. C na krańcach północno-wschodnich do 4 - 7 st. C na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 70 km/h, południowy i południowo-zachodni. W partiach szczytowych Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, a na szczytach Karpat do 90 km/h.

POGODA 21 MARCA

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na zachodzie i północy Polski. Temperatura maksymalna od 8 st. C miejscami na wybrzeżu, 10 st. C na północy kraju do 15 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie i północy kraju okresami dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W partiach szczytowych Sudetów porywy wiatru do 60 km/h, a na szczytach Karpat do 90 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 6 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Czytaj więcej