Czytasz: Deszczowa zima
Po południu możliwe słabe opady deszczu, w górach śniegu.

Pogoda we wtorek

Jak informuje IMGW, w ciągu dnia słońce przesłonią chmury. Początkowo umiarkowane zachmurzenie wzrośnie do dużego. Po południu możliwe słabe opady deszczu, w górach powyżej 1100 m n.p.m. śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C, w rejonach podgórskich około 2°C, na szczytach Beskidów od -2°C do 1°C. Wiatr słaby, z kierunków południowych, lokalnie zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowy, skręcający na północno-zachodni.

prognoza pogody 02.01.2018

W nocy zachmurzenie duże, nad ranem większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich około -3°C, na szczytach Beskidów od -6°C do -3°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni, nad ranem skręcający na południowy.

 

Pogoda w środę

W dzień zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego. Po południu opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady deszczu. W rejonach podgórskich i w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich około 2°C, na szczytach Beskidów od -3°C do 0°C. Wiatr umiarkowany, po południu wzmagający się do dość silnego, w porywach do 70 km/h, w rejonach podgórskich do 80 km/h, południowy. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany, wzmagający się do silnego, od 40 km/h do 50 km/h w porywach do 110 km/h, południowy i południowo-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich około -1°C, na szczytach Beskidów od -5°C do -2°C. Wiatr początkowo dość silny, w porywach do 60 km/h, w ciągu nocy słabnący do umiarkowanego, południowo-zachodni.

Czytaj więcej