Czytasz: Prognoza pogody na 17 i 18 maja

Prognoza pogody na 17 i 18 maja

W środę i czwartek zachmurzenie małe.

Jak informuje IMGW, od północnej Rosji, przez Białoruś, po zachodnią część Morza Śródziemne rozciąga się rozległy, ale słaby wyż. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują układy niskiego ciśnienia. Polska jest wpływem słabnącego wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północy nad wschodnią część kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze, zachodnia pozostanie w nieznacznie cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

 Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

17 maja środa

W środę w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami duże. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie, około 22 st. w centrum do 25 st. na zachodzie, na wybrzeżu i w rejonach podgórskich od 15 do 21 st. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni i południowy, na wschodzie kraju początkowo wschodni.

W nocy zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura minimalna w zachodniej połowie kraju od 10 do 13 st., we wschodniej od 6 do 11 st., w dolinach karpackich od 3 do 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni i wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 10 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

18 maja czwartek 

W czwartek zachmurzenie małe, na północy kraju okresami umiarkowane, lokalnie duże. Temperatura maksymalna od 20 st. na północnym wschodzie, około 24 st. w centrum do 27 st. na zachodzie, na wschodnim wybrzeżu i w dolinach karpackich od 17 do 19 st. Wiatr przeważnie słaby, na Pomorzu umiarkowany, nad morzem umiarkowany i dość silny, południowy i południowo-wschodni. W Sudetach wiatr porywisty, na szczytach w porywach do 65 km/h.

W czwartek w stolicy zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Czytaj więcej