Czytasz: Prognoza pogody na 17 i 18 lutego
Synoptycy informują: będzie deszczowo z możliwymi przejaśnieniami. Smog będzie męczył mieszkańców Tychów oraz Częstochowy.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominuje rozległy niż z ośrodkiem w rejonie Morza Białego, jedynie południowo-zachodnia i częściowo zachodnia część kontynentu znajduje się pod wpływem wyżu. Polska jest w płytkiej zatoce związanej ze wspomnianym niżem, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu, za którym z zachodu napłynie chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i zacznie rosnąć.

W Katowicach w piątek zachmurzenie całkowite. Prognozuje się okresowe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr słaby, zachodni. W nocy zachmurzenie całkowite. Wysoko w górach możemy spodziewać się opadów śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st.C na północnym wschodzie do 5 st.C, 7 st.C na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na północnym zachodzie. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach i miejscami na wschodzie kraju okresami opady śniegu. Na Suwalszczyźnie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -1 st.C do 2 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zachodnich.

W sobotę w Katowicach zachmurzenie duże. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Gdzieniegdzie może pojawić się słońce. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. 

PROGNOZA POGODY - SMOG

Według informacji podanych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach, najgorzej będzie się dziś oddychać w Tychach oraz w Częstochowie. W tych miastach stężenie pyłu zawieszonego PM10 dwukrotnie przekracza dopuszczoną normę.

Czytaj więcej