Czytasz: Prognoza pogody: Intensywne opady na południu

Prognoza pogody: Intensywne opady na południu

Będzie dziś kropić, grzmieć i lać. Miejscami możliwy grad.

Pogoda we wtorek, 14 sierpnia

W dzień zachmurzenie początkowo umiarkowane, później duże. Przelotne opady deszczu i burze. Miejscami grad. W czasie burz suma opadów na południu województwa do 40 mm. Temperatura maksymalna od 24°C do 26°C, w rejonach podgórskich około 22°C, na szczytach Beskidów od 17°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni, po południu zachodni i północno-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy początkowo zachmurzenie duże, miejscami zanikające przelotne opady deszczu lub burze. Później większe przejaśnienia. Temperatura minimalna od 16°C do 18°C, w rejonach podgórskich około 15°C, na szczytach Beskidów od 12°C do 15°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

Pogoda w środę, 15 sierpnia 

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C, w rejonach podgórskich około 22°C, na szczytach Beskidów od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Jedynie początkowo miejscami duże i przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 14°C do 16°C, w rejonach podgórskich około 11°C, na szczytach Beskidów od 10°C do 13°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północny.

Czytaj więcej