Czytasz: Prognoza pogody: Deszczowy poniedziałek

Prognoza pogody: Deszczowy poniedziałek

Słoneczna niedziela mogła rozbudzić wiosenne nadzieje, ale na stałe ocieplenie musimy poczekać. Dziś będzie chłodno i deszczowo.

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 18 MARCA

Początkowo zachmurzenie duże z przelotnymi opadami deszczu, wysoko w górach - śniegu. W ciągu dnia zanik opadów i postępujące większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna w dzień od 7°C do 9°C, w rejonach podgórskich od 4°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 3°C. Wiatr umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, początkowo w porywach do 60 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południu możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -3°C do 0°C, lokalnie w obniżeniach terenu spadek temperatury do -2°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

POGODA WE WTOREK, 19 MARCA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Miejscami słabe opady deszczu, w górach powyżej 900 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -1°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr przeważnie słaby, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.