Czytasz: Prognoza pogody: Deszczowy koniec roku

Prognoza pogody: Deszczowy koniec roku

Coraz cieplej i deszczowo. Ostatnie dni 2018 roku dalekie od typowo zimowej aury. Z małymi wyjątkami.

Pogoda w czwartek, 27 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Słabe opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich i wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni.

 

Pogoda we piątek, 28 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem, po południu powyżej 900 m n.p.m. opady śniegu. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od 0°C do 2°C. W górach w ciągu dnia spadek temperatury. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami. Opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach miejscami o 10 cm. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni i północny, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.