Czytasz: Praca czeka na młodych górników

Praca czeka na młodych górników

PGG podpisała umowę o współpracy z chorzowskim Zespołem Szkół Technicznych nr 1.

Chorzowska szkoła podpisała umowę o współpracy z Polską Grupą Górniczą. Dokument gwarantuje uczniom Zespołu Szkół Technicznych nr 1 zatrudnienie. 16 z nich może liczyć na stanowisko technika górnictwa podziemnego, a 15 dostanie pracę w zawodzie górnika eksploatacji podziemnej. Porozumienie z Polską Grupą Górniczą dotyczy przyszłego roku szkolnego.

- To bardzo dobra wiadomość dla naszych uczniów, a także dla tych, którzy myślą o związaniu swojej kariery zawodowej z górnictwem - zapewnia Sylwia Tkocz, dyrektor  Zespołu Szkół Technicznych nr 1. – Zapraszamy wszystkich chętnych na kierunki technik górnictwa podziemnego oraz górnik eksploatacji podziemnej. Rekrutacja trwa do 18 czerwca – dodaje dyrektorka.

ZST nr 1 w Chorzowie to szkoła z górniczymi tradycjami. Jej uczniowie zdobywają zawód pod okiem specjalistów pracujących w kopalniach. Zajęcia praktyczne odbywają się w katowickiej KWK Wujek. W planie lekcji uczniów klas górniczych znajdują się przedmioty takie jak: eksploatacja podziemna złóż, podstawy geologii i górnictwa, maszyny i urządzania górnicze oraz przepisy prawa i bhp w górnictwie.

Czytaj więcej