Czytasz: Ponury poniedziałek i deszczowy wtorek

Ponury poniedziałek i deszczowy wtorek

Początek tygodnia nie będzie dla nas łaskawy. Temperatura będzie spadać, może również pojawić się deszcz i burze.

Wychodząc z domu warto zabrać ze sobą kurtkę oraz parasol. Dzisiejsza pogoda może płatać figle. Aurę  w Polsce kształtuje niż z ośrodkiem w rejonie Morza Północnego i związany z nim falujący front chłodny, przebiegający z północy na południe kraju.

Prognoza pogody poniedziałek, 11 września

W poniedziałek na północnym zachodzie oraz na południowym wschodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu, lokalnie mogą pojawić się burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 12 mm.

Temperatura maksymalna od 18 – 19 st. C na wybrzeżu, około 23 st. C w centrum do 29 st. C na południowym wschodzie, w kotlinach sudeckich około 17 st. C.

Wiatr słaby oraz umiarkowany, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich okresami dość silny i porywisty, z kierunków południowych. W rejonach podgórskich Karpat wiatr w porywach do 60 km/h, w partiach szczytowych do 90 km/h. W czasie burz wiatr dość silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków zmieniających się.

CZYTAJ TAKŻE: HURAGAN IRMA: CO Z POLAKAMI? (KOMUNIKAT MSZ)

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie oraz na południowym wschodzie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże lub całkowite i tam miejscami opady deszczu. W pasie od Warmii i Mazur, przez centrum, po Śląsk i zachodnią Małopolskę opady okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura minimalna od 11 st. C na północnym zachodzie, około 13 st. C w centrum do 16 st. C na wschodzie, w rejonach podgórskich od 9 do 11 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na wschodzie początkowo południowy. Na szczytach Karpat wiatr w porywach do 70 km/h.

prognoza pogody katowice - poniedziałek

Prognoza pogody wtorek, 12 września

We wtorek zachmurzenie duże, w zachodniej połowie kraju większe przejaśnienia. Opady deszczu, we wschodniej połowie kraju okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana suma opadów na północnym wschodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 16 do 21 st. C, w dolinach karpackich miejscami 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty z kierunków zachodnich.

Prognoza pogody katowice - wtorek

Czytaj więcej