Czytasz: Polska przegrywa 2:3. Setny mecz Lewego w kadrze [LIVE, AKTUALIZACJA]

Polska przegrywa 2:3. Setny mecz Lewego w kadrze [LIVE, AKTUALIZACJA]

Przegrany mecz z Portugalią na Stadionie Śląskim.

Aktualizacja 22:30:

W czwartek (11 października) reprezentacja Polski przegrała 1:3 z Portugalią w meczu Ligi Narodów UEFA. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 18 minucie gry po strzale głową Krzysztofa Piątka. Później inicjatywę przejęli goście. W 31 minucie piłkę do siatki z bliskiej odległości posłał Andre Silva.

Portugalczycy wyszli na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Samobója strzelił źle interweniujący Glik. Ekipa Fernando Santosa podwyższyła na 3:1 w drugiej części gry po strzale Bernardo Silvy zza pola karnego. Polacy zerwali się jeszcze w końcówce. W 77 minucie świetnym strzałem z woleja popisał się Błaszczykowski. 32-latek pokonał Rui Patricio, ale Biało-Czerwoni nie zdołali już doprowadzić do remisu. Przegrali 2:3.

Starcie Polski z Portugalią w Chorzowie było setnym występem w reprezentacji Roberta Lewandowskiego.

Kolejne spotkanie w ramach Ligi Narodów UEFA piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają w niedzielę (14 października). Ich rywalami będą Włosi, z którymi zremisowali 7 września w Bolonii 1:1.

Aktualizacja 22:20:

Gola na 2:3 dla Polaków zdobywa Kuba Błaszczykowski. Wszedł na murawę w 64. minucie, bramkę strzelił w 77. To jego 103. występ w narodowych barwach.

Aktualizacja 22:10:

Polska przegrywa już 1:3. Autorem trzeciego trafienia dla Portugalczyków jest Bernardo Silva. Gol padł w 52. minucie po jego indywidualnej akcji.

Podano również liczbę widzów. 48 783 kibiców ogląda mecz na Stadionie Śląskim.

Aktualizacja 21:40:

Po pierwszej połowie Polska przegrywa 1:2. Biało-Czerwoni objęli prowadzenie w 18. minucie dzięki trafieniu znajdującego się w niesamowitej dyspozycji Krzysztofa Piątka (lider klasyfikacji strzelców we włoskiej Serie A). Portugalczycy wyrównali w 32. minucie, autorem trafienia był Andre Silva. Gola na 2:1 dla rywali Polaków zdobył w 43. minucie Rafa Silva.