Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska Gola! czyli piłkarski serial komediowy na Youtube

serial Polsk Gola Muranski

serial Polsk Gola Muranski

Polska Gola! – to internetowy, krótkometrażowy serial komediowy, który w założeniu ma ukazywać się w każdy poniedziałek o godzinie 20:00. Pierwszy, premierowy odcinek miał miejsce 10 czerwca 2019 roku na Youtube i na Facebook-u. Cały sezon będzie liczł 13 odcinków.

 1. Polska Gola! Odcinek 1 – Liga Miszczuf
 2. Polska Gola! Odcinek 2 – sekretarki
 3. Polska Gola! Odcinek 3 – Tęcza szuka członków
 4. Polska Gola! Odc. 4. Helmut – łowca talentów
 5. Polska Gola! Odc. 5 – Zakład
 6. Polska Gola! Odc. 6 – Sponsory
 7. Polska Gola Odc. 7 Pani S***a
 8. Polska Gola Odc. 8 Narodziny gwiazdy
 9. Polska Gola! Odc. 9 Mama Rysia
 10. Polska Gola! odc. 10 Trening
 11. Polska Gola! Odc. 11 Czarne chmury
 12. Polska Gola ! Odcinek 12 Lekcja kopania
 13. Polska Gola! Odc. 13 Kibice
 14. Polska Gola! odc. 14 podsumowanie

Autorzy projektu chcą w przystępny i śmieszny sposób przybliżyć widzom wielki i niewielki świat piłki nożnej, którą ponoć zachwyca się cała Polska i cały Świat. Nie zabraknie w nim też świata biznesu a także ludzkich, często trudnych spraw.

Pomysł serialu powstał na bazie obserwacji branży sportowej – jesteśmy w niej obecni “na co dzień”, dlatego też siłą rzeczy widzimy i uczestniczymy w wielu humorystycznych sytuacjach. Autorzy projektu chcą w przystępny i śmieszny sposób przybliżyć widzom wielki i niewielki świat piłki nożnej, którą zachwyca się cała Polska. Sport to najpopularniejsza dziedzina naszego życia, wzbudzająca emocję, zarówno wśród profesjonalistów jak i totalnych amatorów – przekazał Wirtualnemedia.pl Adam Pawlukiewicz z Pentagon Research.

Będziemy śledzić losy m.in.: Prezesa (Andrzej Gałła, którego widzowie znają z serialu „Świat według kiepskich”, gdzie gra Prezesa Kozłowskiego), kierownika Ryśka (Mateusz Murański, który występuje w serialu „Lombard. Życie pod zastaw” jako Adek), sekretarki (Wiola Biskup), trenera (Dariusz Suchecki), formującej się drużyny a także okolicznych mieszkańców Obornik takich jak: ksiądz (Jakub Kwaśniewicz, którego widzowie często mogą oglądać w serialu „W rytmie serca”), sklepowa (Grażyna Zielińska – najbardziej znana z seriali: „Na dobre i na złe”, „Ranczo”.), majster (Wojciech Ziemiański, którego często można zobaczyć w „Kiepskich” czy w „Pierwszej miłości”.) lokalna wróżka (Katarzyna Janowska) i wielu innych. Nowy klub przyciągnie też do siebie sponsorów, partnerów strategicznych a także lokalne i ogólnopolskie media, dzięki którym Klub Tęcza zyska sławę i pogłos.

Akcja serialu rozgrywa się w niewielkich Obornikach, niedaleko niczego ważnego i wielkiego.
Nie wiadomo skąd pojawił się Prezes, który wymyślił sobie nowy, piłkarski klub sportowy o wdzięcznej nazwie Tęcza.

Mając dobre znajomości i tajemnicze finansowanie, bardzo szybko buduje wokół siebie zespół ludzi i wymarzony klub. W miasteczku bardzo szybko rozchodzą się plotki i rosną nadzieje i oczekiwania. Bardzo wiele osób chce związać swoją przyszłość z klubem i Prezesem. Patrząc na rozmach działań Klubu Tęcza, zapowiada się na to, że to może być projekt na skalę  „Ligi Miszczuf”.

Pomysł serii zrodził się w głowach producenta Konrada Pudło z Pentagon Studio i Pawła Sarbinowskiego – scenarzysty filmowego i telewizyjnego.

Sarbinowski to scenarzysta i współreżyser tego projektu. Ma zadatki na wytrawnego satyryka. Obserwator kulturalnych, społecznych i politycznych trendów i natręctw.

To tyle w głowach i na papierze, który przyjmie wszystko.

Nad realną sferą produkcji czuwa Piotr Paweł Żukowski, który jest odpowiedzialny za reżyserię i organizację produkcji serialu. Żukowski przez wiele lat był z wiązany z Polsatem oraz ze spółką Multimedia Polska, przy której współpracy m.in. rozwijał Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End w Rzeszowie. Producent filmowy i telewizyjny, doktorant łódzkiej filmówki na Wydziale Reżyserii, wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Zdjęcia do serial są realizowane we Wrocławiu, Kątach Wrocławskich i Smolcu. Jednak twórcy projektu mają już w planach odcinki, których akcja będzie rozgrywać się na największych stadionach Polski.

Serial możecie oglądać na kanale „Polska Gola” w serwisie YouTube pod TYM adresem. Odcinki będzie można oglądać także na Facebooku, na oficjalnym fanpage’u, gdzie zobaczymy także materiały zakulisowe, zdjęcia oraz wywiady z odtwórcami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author