Silesion.PL

serwis informacyjny

Polska Gola! czyli piłkarski serial komediowy na Youtube

serial Polsk Gola Muranski

serial Polsk Gola Muranski

Serial z 2019 roku nosił tytuł “Polska Gola”, a jego fabuła obracała się wokół Prezesa, postaci znanej ze “Świata według Kiepskich”, którego z wdziękiem i dystansem wcielił się Andrzej Gałła. To on pojawił się w fikcyjnych Obornikach z zamiarem inwestycji w lokalny klub piłkarski o wdzięcznej nazwie “Tęcza”. Za cel stawiał sobie rozwinięcie drużyny i podniesienie jej na wyższy poziom rywalizacji. Jednak “Polska Gola” to nie tylko historia rozwoju klubu sportowego. 13-odcinkowy serial ukazywał również kulisy piłkarskiego biznesu, związane z nim pieniądze, sławę oraz różnego rodzaju postacie, których życie skomplikowało się po pojawieniu się Prezesa.

Fabuła, choć zakorzeniona w świecie piłki nożnej, dotykała także innych aspektów życia mieszkańców Obornik. Poza Prezesem na ekranie pojawiali się Kierownik, znanego widzom z “Lombard. Życie pod zastaw” Mateusza Murańskiego, a także Proboszcz w wykonaniu Jakuba Kwaśniewicza, a Wróżki, które dodały odrobinę tajemnicy i humoru, reprezentowane były przez Aleksandrę Mazoń i Katarzynę Janowską.

Serial w krzywym zwierciadle ukazywał wszelkie aspekty piłkarskiego życia, od treningów po kontakty medialne i negocjacje z potencjalnymi sponsorami. “Polska Gola” miała na celu skomentowanie i zaprezentowanie absurdów, jakie wiążą się z tym fascynującym, ale jednocześnie niekiedy kontrowersyjnym środowiskiem. Oglądający śledzili losy Prezesa, Kierownika, Sekretarki, Trenera oraz mieszkańców miasteczka, takich jak Ksiądz czy Sklepowa. W serialu nie brakowało także mediów i przedstawicieli różnych branż, którzy widzieli w nowo powstałym klubie potencjał do inwestycji i zarobku.

Serial “Polska Gola” nie był tylko zabawną satyrą na piłkarski świat. Ukazywał także szersze społeczne konteksty i dynamikę relacji międzyludzkich. Ostatecznie, choć Prezes miał swoje cele, to otoczenie i okoliczności stawiały mu różnego rodzaju przeszkody, a nie zawsze było tak, jak zaplanował.

Reżyserem tej produkcji był Piotr Żukowski, a scenariusz stworzył Paweł Sarbinowski. Producentem serialu była firma Pentagon Studio pod przewodnictwem pomysłodawcy, Konrada Pudło.

Dzięki unikalnemu spojrzeniu na świat piłki nożnej i rozgrywek sportowych “Polska Gola” zdobyła uznanie widzów, którzy cieszyli się nowymi odcinkami i oczekiwali kolejnych zwrotów akcji. Choć losy Prezesa i innych postaci pozostają już tylko wspomnieniem, to dzięki temu satyrycznemu spojrzeniu na piłkarski świat, wiele osób zapewne spojrzy na niego z przymrużeniem oka i uśmiechem na twarzy.

  1. Polska Gola! Odcinek 1 – Liga Miszczuf
  2. Polska Gola! Odcinek 2 – sekretarki
  3. Polska Gola! Odcinek 3 – Tęcza szuka członków
  4. Polska Gola! Odc. 4. Helmut – łowca talentów
  5. Polska Gola! Odc. 5 – Zakład
  6. Polska Gola! Odc. 6 – Sponsory
  7. Polska Gola Odc. 7 Pani S***a
  8. Polska Gola Odc. 8 Narodziny gwiazdy
  9. Polska Gola! Odc. 9 Mama Rysia
  10. Polska Gola! odc. 10 Trening
  11. Polska Gola! Odc. 11 Czarne chmury
  12. Polska Gola ! Odcinek 12 Lekcja kopania
  13. Polska Gola! Odc. 13 Kibice
  14. Polska Gola! odc. 14 podsumowanie

title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="">

Autorzy projektu chcą w przystępny i śmieszny sposób przybliżyć widzom wielki i niewielki świat piłki nożnej, którą ponoć zachwyca się cała Polska i cały Świat. Nie zabraknie w nim też świata biznesu a także ludzkich, często trudnych spraw.

Będziemy śledzić losy m.in.: Prezesa (Andrzej Gałła, którego widzowie znają z serialu „Świat według kiepskich”, gdzie gra Prezesa Kozłowskiego), kierownika Ryśka (Mateusz Murański, który występuje w serialu „Lombard. Życie pod zastaw” jako Adek), sekretarki (Wiola Biskup), trenera (Dariusz Suchecki), formującej się drużyny a także okolicznych mieszkańców Obornik takich jak: ksiądz (Jakub Kwaśniewicz, którego widzowie często mogą oglądać w serialu „W rytmie serca”), sklepowa (Grażyna Zielińska – najbardziej znana z seriali: „Na dobre i na złe”, „Ranczo”.), majster (Wojciech Ziemiański, którego często można zobaczyć w „Kiepskich” czy w „Pierwszej miłości”.) lokalna wróżka (Katarzyna Janowska) i wielu innych. Nowy klub przyciągnie też do siebie sponsorów, partnerów strategicznych a także lokalne i ogólnopolskie media, dzięki którym Klub Tęcza zyska sławę i pogłos.

Akcja serialu rozgrywa się w niewielkich Obornikach, niedaleko niczego ważnego i wielkiego.
Nie wiadomo skąd pojawił się Prezes, który wymyślił sobie nowy, piłkarski klub sportowy o wdzięcznej nazwie Tęcza.

Mając dobre znajomości i tajemnicze finansowanie, bardzo szybko buduje wokół siebie zespół ludzi i wymarzony klub. W miasteczku bardzo szybko rozchodzą się plotki i rosną nadzieje i oczekiwania. Bardzo wiele osób chce związać swoją przyszłość z klubem i Prezesem. Patrząc na rozmach działań Klubu Tęcza, zapowiada się na to, że to może być projekt na skalę  „Ligi Miszczuf”.

Pomysł serii zrodził się w głowach producenta Konrada Pudło z Pentagon Studio i Pawła Sarbinowskiego – scenarzysty filmowego i telewizyjnego.

Sarbinowski to scenarzysta i współreżyser tego projektu. Ma zadatki na wytrawnego satyryka. Obserwator kulturalnych, społecznych i politycznych trendów i natręctw.

To tyle w głowach i na papierze, który przyjmie wszystko.

Nad realną sferą produkcji czuwa Piotr Paweł Żukowski, który jest odpowiedzialny za reżyserię i organizację produkcji serialu. Żukowski przez wiele lat był z wiązany z Polsatem oraz ze spółką Multimedia Polska, przy której współpracy m.in. rozwijał Festiwal Filmów Optymistycznych Happy End w Rzeszowie. Producent filmowy i telewizyjny, doktorant łódzkiej filmówki na Wydziale Reżyserii, wykładowca w Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

Zdjęcia do serial są realizowane we Wrocławiu, Kątach Wrocławskich i Smolcu. Jednak twórcy projektu mają już w planach odcinki, których akcja będzie rozgrywać się na największych stadionach Polski.

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025