Czytasz: Policjantka z Sosnowca ze złotym medalem

Policjantka z Sosnowca ze złotym medalem

To kolejny tytuł w karierze sportowej policjantki.

St sierż Agnieszka Bergier-Karkosz na Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych, rozegranych ostatnio w Legionowie, zdobyła złoty medal. To kolejny tytuł w karierze sportowej policjantki. Agnieszka utrzymuje mistrzowską formę niezmiennie już od wielu lat.

St. sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz na swoim koncie ma już wiele sportowych sukcesów. Służbę w Policji pełni od sześciu lat. Jest siedmiokrotną mistrzynią Polski w Judo i Jiu-Jitsu oraz trzykrotną mistrzynią Polski Policji w Judo. Poza tym odnosi liczne sukcesy również na arenie międzynarodowej. W 2013 roku na Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu w Austrii zdobyła złoty medal. Rok później we Francji powtórzyła swój sukces i również sięgnęła po tytuł mistrzyni. Dwa lata temu zdobyła 1 miejsce na Mistrzostwach Europy Jiu-Jitsu w Holandii, posiadając już tytuł Mistrzyni Świata zdobyty w Tajlandii. Trzy lata temu, podczas mistrzostw świata, które odbywały się w we Wrocławiu, w trakcie jednej z walk, Agnieszka doznała bardzo poważnej kontuzji kostki. Pomimo tego jednak nadal brała udział w mistrzostwach. Dzięki swej determinacji ostatecznie zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Bośni i Hercegowinie dwa lata temu, niespełna pół roku po doznanej kontuzji, Agnieszka wróciła na matę i zdobyła brązowy medal. W zeszłym roku, na Mistrzostwach Świata w Abu Zabi, zajęła trzecie miejsce w swojej kategorii wagowej, tym samym zdobywając brązowy medal mistrzostw. W tym roku, na Mistrzostwach Polski Jiu Jitsu Seniorów, które odbyły się 15 kwietnia w Sochaczewie, zajęła I miejsce w Jiu Jitsu sportowym i II miejsce w Jiu Jitsu brazylijskim.

W Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Judo, rozegranych 15 czerwca 2018 roku w Legionowie, ponownie sięgnęła po złoto, dodatkowo zdobywając nagrodę specjalną Komendanta Głównego Policji dla najlepszej zawodniczki mistrzostw.

Agnieszka na co dzień jest również trenerem, a jej podopieczni, uczestniczący w różnego rodzaju zawodach, również odnoszą zwycięstwa. Oprócz sukcesów sportowych, jak podkreślają przełożeni Agnieszki, odnosi ona również znaczące sukcesy w pracy zawodowej, pełniąc służbę w wydziale kryminalnym sosnowieckiej komendy.