Czytasz: Zlikwidowano sześć sklepów z dopalaczami

Zlikwidowano sześć sklepów z dopalaczami

Policjanci zatrzymali w sumie 14 osób, w tym osoby stojące wysoko w hierarchii grupy przestępczej.

Policja rozpracowała zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się wprowadzaniem do obrotu dopalaczy. Zlikwidowano sześć sklepów, w których rozprowadzane były substancje psychoaktywne. Wśród 14 zatrzymanych są osoby, które stały na czele grupy. Wobec sześciu mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt.

Sprzedawali dopalacze 


Policjanci pracowali nad sprawą od sierpnia ubiegłego roku. Ustalono tożsamość osób, które były członkami zorganizowanej grupy przestępczej sprzedającej dopalacze. Podejrzewane są one o handel tymi substancjami na dużą skalę, nie tylko w województwie śląskim, ale i małopolskim. Policjanci zatrzymali w sumie 14 osób, w tym osoby stojące wysoko w hierarchii grupy przestępczej. Pozostali członkowie pełnili w niej funkcje sprzedawców, kurierów, ochroniarzy oraz werbowali do pracy w sklepach osoby, które rozprowadzały dopalacze.

Zlikwidowali sześć  sklepów z dopalaczami 

Zlikwidowano punkty sprzedaży substancji psychoaktywnych w Rybniku, Katowicach, Sosnowcu, Tarnowie, Krakowie oraz Zakopanem. Kryminalni zabezpieczyli ponad 10 tys. zł oraz przeszło tysiąc opakowań z różnymi środkami zastępczymi.

Katowicki sąd przychylił się do wniosku o wydanie listu żelaznego jednemu z mężczyzn, który ukrywał się poza granicami kraju. Zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł. Mężczyzna odmówił składania wyjaśnień i nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Wobec sześciu podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, do których Sąd Rejonowy w Rybniku przychylił się. Siedmiu innych członków grupy zostało objętych policyjnym dozorem. Oprócz wprowadzania do obrotu szkodliwych substancji, zatrzymani odpowiedzą za pranie brudnych pieniędzy oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

W śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Rybniku, w najbliższym czasie mogą nastąpić kolejne zatrzymania.

Czytaj więcej