Czytasz: Dopalacze w centrum Katowic. Akcja policji [WIDEO]

Dopalacze w centrum Katowic. Akcja policji [WIDEO]

Policjanci z wydziału narkotykowego zamknęli sklep z dopalaczami w centrum Katowic.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową katowickiej komendy wkroczyli w środę do jednego ze sklepów w centrum miasta, w którym najprawdopodobniej prowadzona była sprzedaż dopalaczy. Na miejscu zabezpieczono ponad 70 porcji przeznaczonych do sprzedaży. Cały zabezpieczony „towar” został przekazany do analizy chemicznej.

Policjanci z wydziału narkotykowego uzyskali informację, że w jednym z lokali w centrum miast najprawdopodobniej sprzedawane są tzw. dopalacze. W związku z tym przeprowadzili obserwację tego lokalu. W środę koło południa ze sklepu wyszedł mężczyzna, który po wyjściu z pomieszczenia sklepowego zaczął zamykać drzwi na klucz, wówczas policjanci rozpoczęli swoje czynności.

Mężczyzna został wylegitymowany oraz poproszony o otwarcie pomieszczeń, które właśnie opuścił. Po wejściu do sklepu funkcjonariusze znaleźli ponad 70 porcji dopalaczy przygotowanych do sprzedaży. 35-letni mężczyzna został zatrzymany, jednak odmówił jakiegokolwiek komentarza i wyjaśnień w tej sprawie. Na miejsce wezwano pracowników Państwowej Powiatowej Inspekcji Sanitarnej, z którymi prowadzono dalsze czynności. Zabezpieczone środki zostały przekazane do dalszej analizy chemicznej.