Czytasz: Policja w Zabrzu działa jak trzeba!

Policja w Zabrzu działa jak trzeba!

Mieszkańcy Zabrza nie czuli się bezpiecznie na własnym osiedlu. Pomogła policja!

Pod koniec października zabrska policja otrzymała nietypowego maila… Tunel przy ulicy Jordana w Zabrzu. Mieszkaniec osiedla  przestał czuć się bezpiecznie koło swojego własnego domu, z powodu… osób spożywających alkohol w miejscu publicznym.

Osoby, które dopuszczały się tego procederu, były wulgarne, często zaczepiały przechodniów, zaśmiecały tunel. Autor uznał, że to nie on, jako praworządny obywatel, powinien się bać, tylko osoby łamiące prawo! Zgłosił sprawę na policję. Radiowóz pojawił się już po minucie i ukarano „amatorów  piwka pod chmurką”. Sytuacja powtarzała się kilkukrotnie - pijaczki z Jordana zakłócały spokój, przyjeżdżała policja i wlepiała mandaty. Skutek? Osoby te nie pojawiają się już w tunelu, a osiedle stało się bezpieczniejsze.

Te proste, ale błyskawiczne interwencje spotkały swoje uznanie autora maila, który postanowił podziękować policji, za reakcję. Dzięki nim, czuje się znowu bezpiecznie i liczy, że w dalszym ciągu będą wspólnie pracować na poprawę bezpieczeństwa w dzielnicy.

CZYTAJ TAKŻE: 3-LATEK DOPROWADZIŁ POLICJANTÓW DO NIEPRZYTOMNEJ MAMY

 

Poczytaj więcej o