Czytasz: Policja odnalazła nastolatka, który uciekł ze szpitala (AKTUALIZACJA)

Policja odnalazła nastolatka, który uciekł ze szpitala (AKTUALIZACJA)

Mimo chłodu wyszedł ze szpitala w krótkich spodenkach i koszulce z krótkim rękawem.

Aktualizacja:

16-letni Kamil Radiusz, który był poszukiwany od piątku po tym, jak uciekł ze Szpitala Pediatrycznego w Sosnowcu-Klimontowie, został znaleziony. Policja znalazła nastolatka w Dąbrowie Górniczej, w jednym z bloków przy ulicy Mireckiego w dzielnicy Mydlice.

- Dzięki licznym publikacjom spłynęło do nas wiele informacji, jedna z nich ostatecznie doprowadziła policjantów do Kamila. Na miejscu odnalezienia chłopca ciągle są wykonywane czynności. Najprawdopodobniej trafi do sosnowieckiego Centrum Pediatrii, gdzie zostanie przebadany przez lekarzy - powiedziała rzeczniczka sosnowieckiej policji Sonia Kepper.

Wcześniej pisaliśmy:

Sosnowieccy policjanci poszukują 16-letniego Kamila Radiusza, który w piątek wieczorem uciekł ze Szpitala Pediatrycznego w Sosnowcu-Klimontowie. Bez pomocy medycznej zdrowie, a nawet życie nastolatka może być zagrożone – podaje policja.

Uciekł ze szpitala i zaginął! Widzieliście go?

Kamil Radiusz, który jest mieszkańcem Dąbrowy Górniczej, opuścił szpital w piątek ok. 20, wykorzystując nieuwagę personelu. Mimo chłodu wyszedł ze szpitala w krótkich spodenkach i koszulce z krótkim rękawem, na nogach miał klapki. Policja opublikowała nagranie monitoringu, który zarejestrował Kamila po ucieczce, oraz jego zdjęcie.

Poszukiwany Kamil Radiusz:

zaginiony Kamil Radiusz

- Z informacji przekazanej przez personel medyczny wynika, że nastolatek chorował i jeżeli nie uzyska fachowej pomocy medycznej, jego życie lub zdrowie może być zagrożone – podała sosnowiecka policja.

Poszukiwany Kamil Radiusz ma 185 cm wzrostu, waży ok. 80 kg. Ma ciemne krótkie włosy i owalną twarz. W chwili zaginięcia ubrany był w spodenki nad kolana w drobną, biało-zielono-niebieską kratę, niebieskie klapki gumowe, niebieski t-shirt z nadrukiem na piersi w kształcie dłoni. Nie miał przy sobie dokumentów ani telefonu.

W minioną sobotę nastolatek był widziany w Dąbrowie Górniczej. Z opisu świadków wynika, że Kamil Radiusz ubrany był tego dnia dodatkowo w bluzę koloru ciemnego (czarną lub granatową) z długim rękawem i kapturem.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym, proszone są o kontakt telefoniczny z zespołem poszukiwań sosnowieckiej komendy pod numerem telefonu 32 2961315, 32 2961307, dyżurnym komendy w Sosnowcu pod numerem 32 2961200 lub 32 2961255, lub osobisty kontakt z najbliższą jednostką policji.(PAP)

autor: Krzysztof Konopka

Zaginiony Kamil Radiusz

Czytaj więcej