Czytasz: Policja ma zabójcę z Parku Kościuszki?

Policja ma zabójcę z Parku Kościuszki?

Wszystko wyjaśnią badania DNA. Bo choć policja zatrzymała go jeszcze w zeszłym roku, śledztwo trwa. Lada chwila na jaw wyjdą wyniki badań i okaże się, czy podejrzewany 29-latek to zabójca z Parku Kościuszki.

Choć doszło do niego w listopadzie zeszłego roku, wciąż wywołuje wiele emocji. O brutalnym zabójstwie w katowickim Parku Kościuszki przez wiele tygodni mówiło całe miasto. Kobiety bały się spacerować po parku, policja apelowała by towarzyszyli im mężowie.

Trzy napaści i blady strach

Do zabójstwa doszło 9 listopada 2016 roku. 62-latka po parku spacerowała z psem. Została zaatakowana. Sprawca podciął jej gardło. Policja zamknęła część parku, by zebrać materiał do śledztwa.

Kilka dni później znów zrobiło się głośno. Okazało się, że ledwo z życiem uszła kolejna kobieta. 47-latka przechodziła ulicą Brynicy w Szopienicach. - Napastnik uderzył ją w głowę nieustalonym przedmiotem i uciekł z miejsca zdarzenia – potwierdzała kilka dni po zdarzeniu Aneta Orman, rzeczniczka prasowa policji w Katowicach. Zaznaczała jednak, że sprawa z Szopienic nie łączy się z zabójstwem w Parku Kościuszki.

Ale to nie koniec. Na jaw wyszedł też atak na kolejną katowiczankę. Została raniona w klatkę piersiową. Na miasto padł blady strach.

Spekulacje okażą się prawdą?

Zatrzymany 25 listopada zeszłego roku 29-letni Arkadiusz P. usłyszał zarzuty dotyczące dwóch napaści. I choć media spekulowały, że to zabójca z Parku Kościuszki, policja takiego faktu nie potwierdzała. Teraz sytuacja może się zmienić. Jak poinformowało radio RMF.FM, Prokuratura Okręgowa w Katowicach ujawniła właśnie, że łączy te trzy ataki z osobą Arkadiusza P. Śledczy czekają na wyniki badań DNA.

Wyniki będą pod koniec września

Śledczy zebrali ślady po napadach we wszystkich trzech miejscach w Katowicach. Zlecili badania DNA pod kątem zgodności ze sprawcą. Katowicka prokuratura spodziewa się wyników pod koniec września. Obecnie Arkadiusz P. jest w areszcie, pod obserwacją psychiatrów. Nie przyznał się do napadów z 5 i 15 listopada.

Czytaj więcej