Czytasz: Grudniowy atak zimy? Zobacz prognozę długoterminową

Grudniowy atak zimy? Zobacz prognozę długoterminową

Pogoda długoterminowa na grudzień 2017 to wiarygodna prognoza pogody na zimę i święta 2017. Jaką pogodę długoterminową przedstawiają synoptycy? Jaka będzie zima 2017? Czy będziemy mieć atak zimy w grudniu 2017?

Pogoda długoterminowa: Grudzień 2017

30 listopada obudziliśmy się w nowej, zimowej rzeczywistości. Śnieg spadł szczególnie w południowej części Polski. Jak zapowiada się więc pogoda długoterminowa na grudzień 2017? Czy będziemy mieć za chwilę atak zimy z dużymi opadami śniegu, przenikliwym chłodem i szklanką na drogach?

Pogoda długoterminowa grudzień 2017 [TEMPERATURA]

Długoterminowa pogoda na grudzień pokazuje, że temperatura w pierwszej połowie miesiąca na Śląsku powinna wynieść od 0 do 5 st. C. w najcieplejszym momencie dnia. W drugiej połowie mogą zdarzyć się nieco chłodniejsze dni. Według prognozy długoterminowej, w grudniu atak zimy nam nie grozi. Możemy jedynie spodziewać się nocnych przymrozków.

Tradycyjnie najchłodniejsze miasto, Suwałki, pogodę długoterminową na grudzień 2017 ma również obiecującą. Będzie tam kilka stopni chłodniej niż w pozostałej części kraju, ale temperatura w ciągu dnia nie powinna spaść poniżej -3 st. C oraz -8 st. C w najchłodniejsze noce.

Pogoda długoterminowa grudzień 2017 [OPADY DESZCZU I ŚNIEGU]

Choć pogoda długoterminowa dotycząca temperatury jest optymistyczna, atak zimy może nam grozić ze strony opadów śniegu. Synoptycy przewidują częste opady. To, czy będzie padał deszcz, czy śnieg, zależeć będzie od aktualnej temperatury.

Jaka będzie zima 2017? Mamy pogodę długoterminową

Wiadomo, że grudzień jest znacznie przyjemniejszy, gdy wszystko pokryte jest białym uchem. I oby tak się stało. Zgodnie z prognozą długoterminową na grudzień 2017 możemy jednak spodziewać się najtrudniejszych warunków na drogach. Często padający deszcz będzie zamarzał, gdy tylko przyjdzie ochłodzenie. Atak zimy 2017 może więc oznaczać, że na drogach będzie niebezpiecznie ślisko. Trzymajmy więc kciuki za opady śniegu i delikatny mróz.

Atak zimy: Grudzień 2017 [POGODA DŁUGOTERMINOWA]

Według danych synoptyków, atak mroźnej i śnieżnej zimy nam nie grozi. Prognoza długoterminowa na grudzień 2017 co prawda mówi o przejściowych opadach deszczu i śniegu oraz niskich temperatura, co może skończyć się jak zwykle oblodzonymi drogami i chodnikami, ale nie powinien to być klasyczny atak zimy, z powodu którego zwały śniegu zalegają przez wiele dni.

Pogoda długoterminowa na grudzień 2017 jasno pokazuje, święta nie będą wszędzie białe. Prawdopodobnie delikatnie sypnie śnieg i będzie trzymać lekki mróz, ale nie ma co liczyć na lepienie bałwana w świąteczny poranek.

 

Czytaj więcej