Czytasz: Pod pijanymi nastolatkami zarwał się lód. Nie umieli się wydostać z lodowatej wody

Pod pijanymi nastolatkami zarwał się lód. Nie umieli się wydostać z lodowatej wody

Nastolatkowie urządzili sobie wagary, które mogły się skończyć naprawdę tragicznie.

 We wtorkowe popołudnie na jednym ze zbiorników wodnych w  Częstochowie doszło do groźnej sytuacji. Policjanci około 14:00 otrzymali zgłoszenie o tonącym człowieku w zbiorniku "Adriatyk" na Lisińcu. Gdy służby dotarły na miejsce, zauważyli grupę osób wyciągającą tonącego z wody.

Jak się okazało, troje młodych ludzi wpadło do lodowatej wody po tym, jak zarwał się pod nimi lód. Po wydostaniu ostatniego z nich na brzeg, policjanci udzielili całej trójce pomocy przedmedycznej, nie dopuszczając do dalszego wychłodzenia organizmu. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że grupa nastolatków, zamiast pójść do szkoły, postanowiła urządzić sobie wagary w Parku Lisiniec. Najpierw chodzili po zamarzniętym zbiorniku wodnym "Bałtyk", a następnie weszli na taflę lodu na "Adriatyku", która ostatecznie zarwała się pod ich ciężarem. Nastolatkowie byli nietrzeźwi.

Dzięki pomocy osób przebywających w tym czasie w pobliżu miejsca zdarzenia, udało się ich wydostać z wody. Następnie zostali oni przewiezieni do szpitala. Policjanci ustalają teraz okoliczności tej groźnie wyglądającej sytuacji.