Czytasz: Po dewastacjach rozdzwoniły się telefony. Kto dostanie nagrodę?

Po dewastacjach rozdzwoniły się telefony. Kto dostanie nagrodę?

Zniszczyli wiaty i podesty dla niepełnosprawnych. Wszystko pod czujnym okiem kamery. Dzięki zgłoszeniom od mieszkańców, sosnowiecka policja ma już sprawców.

Do zajścia doszło 27 grudnia w godzinach wieczornych. Dwaj młodzi ludzie przechodzili przejściem podziemnym przy ul. Zamkowej w Sosnowcu. I wyżywali się na platformach dla osób niepełnosprawnych. - Uszkodzili też wiaty przystankowe - podkreśla Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Prezydent zdecydował: będzie nagroda!

Szkody oszacowano na ok. 3 tysiące złotych. Całe zajście nagrała jednak kamera miejskiego monitoringu. Prezydent Sosnowca zdecydował się upublicznić nagranie, a za wskazanie sprawców przekazać nagrodę o wartości 2 tys zł. - Telefonów mieliśmy dużo. Nie wszystkie wskazania okazały się trafne, ale sprawców już mamy, a nagrodę za ich wskazanie przekażemy - zapewnia Łysy.

Kim są wandale?

Wandalami okazali się dwaj mieszkańcy Czeladzi. - Mają po osiemnaście lat – mówi Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa sosnowieckiej policji. Dodaje, że obojgu postawiono już zarzuty zniszczenia mienia. - Jeden z nich zatrzymany został 30, a drugi 31 stycznia – dodaje Kepper.

Czytaj więcej