Czytasz: Plastikowe bariery na DK94 w Sosnowcu. Powstrzymają kierowców?

Plastikowe bariery na DK94 w Sosnowcu. Powstrzymają kierowców?

Kierowców na DK94 w Sosnowcu od głupich pomysłów uchronić mają... plastikowe bariery. Pojawiły się na pasie zieleni pod Makro.

Były policyjne przestrogi, było straszenie mandatami. Nie pomogło, dlatego pomiędzy jezdniami sosnowieckiego odcinka DK94 pojawiło się kilkadziesiąt plastikowych zapór. Kierowcy nie zważając na przepisy drogowe zawracali tu na dziko. - Skutek był taki, że rozjechali pas zieleni, a przede wszystkim powodowali niebezpieczne sytuacje – mówi Sonia Kepper, rzeczniczka prasowa policji w Sosnowcu.

KŁOPOTLIWY Wiadukt

Łamanie przepisów pod sosnowieckim Makro to pokłosie zamknięcia wiaduktu w ciągu ul. 3 Maja. Przed nieco ponad tygodniem wyłoniona w przetargu spółka Berger Bau rozpoczęła tu prace budowlane. - Wymieniana jest dylatacja, nawierzchnia i barierki. To gruntowny remont, nie było więc innego wyjścia jak czasowe zamknięcie wiaduktu – zaznacza Rafał Łysy, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Sosnowcu.

Karnie objazdem

Kierowców jadących ulicą 3 Maja w kierunku Katowic prowadzi objazd. By dostać się na nitkę w stronę stolicy województwa, najpierw poczekać muszą na zielone w stronę Olkusza. Efekt? Kilkadziesiąt minut spędzonych w korku i próby oszczędzenia na czasie, czyli zawracanie po pasie zielni. Barierki połączone biało-czerwoną taśmą mają ostudzić zapędy kierowców.

W poniedziałek kierowcy jechali karnie objazdem. Kilkadziesiąt metrów przed światłami pod Makro zauważyliśmy jednak przerwaną taśmę i ślady opon na trawie. - Mandat za takie zawracanie to kilkanaście złotych – przypomina sosnowiecka policja.

będą ZwężeniA

Zamknięty wiadukt to jednak nie koniec utrudnień. Na wtorek sosnowiecki magistrat zapowiadał zwężenia na krajówce. Zostaną jednak przesunięte w czasie. - Nie chcemy powodować kolejnych utrudnień w ruchu– zaznacza Łysy i dodaje, że zwężenia zostaną wprowadzone później.

Kiedy? - Najprawdopodobniej pod koniec tego lub na początku przyszłego tygodnia. Przedyskutujemy sprawę na najbliższym spotkaniu z wykonawcą – zapowiada sosnowiecki rzecznik.

Prace na sosnowieckim odcinku DK94 będą kosztować miasto ok. 2 mln zł.

Czytaj więcej