Czytasz: Pili we trójkę. Jeden z nich skończył na cmentarzu

Pili we trójkę. Jeden z nich skończył na cmentarzu

Policjanci z cieszyńskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 52 lat, podejrzanych o śmiertelne pobicie swojego kompana.

Do tragicznego wydarzenia doszło na jednym z osiedli w centrum Cieszyna. Najpierw interwencję zgłoszono strażnikom miejskim, którzy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę na trawniku. Funkcjonariusze powiadomili pogotowie ratunkowe i policję. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że mężczyzna został dotkliwie pobity.

Spakowali na wózek i porzucili kolegę na trawniku

Stróże prawa ustalili świadków i rysopis dwóch podejrzanych osób, z którymi wcześniej bawił się pobity mężczyzna. - Okazało się, że został wcześniej przywieziony na wózku przez kompanów. Zostawili go na trawniku - mówi oficer dyżurny cieszyńskiej policji. Dodaje, że ciężko ranny 42-letni mieszkaniec został zabrany do szpitala. Niestety, jego obrażenia okazały się śmiertelne.

2,8 i 2,5 promila

Jeszcze tego samego dnia policjanci z patrolu interwencyjnego, wraz z dzielnicowymi, zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn. - To dwaj cieszynianie w wieku 36 i 52 lat. Obaj byli pijani. Młodszy miał ponad 2,8, a starszy ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie – mówi policja.

Zatrzymani trafili do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli prokuratorskie zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Na wniosek policjantów i prokuratora obaj zostali tymczasowo aresztowani.

Jeszcze jeden zatrzymany

W tej sprawie zatrzymano jeszcze jedną osobę. Stróże prawa ustalili, że 31-letni cieszynianin – bo o nim mowa - był w mieszkaniu, gdy doszło do tragedii. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, na wniosek śledczych i prokuratora, cieszyński sąd postanowił o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego. Zatrzymany najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Czytaj więcej