Czytasz: Nie mógł ustać na nogach. Zobaczcie jak jedzie tirem!

Nie mógł ustać na nogach. Zobaczcie jak jedzie tirem!

Jazda wężykiem i „na czołówkę”. Trasę podejrzanie zachowującego się kierowcy tira śledził jadący za nim katowiczanin.

Na dużą pochwałę zasługuje postawa 39-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna jadąc drogą krajową nr 86 w pobliżu Siewierza zauważył podejrzanie zachowującego się kierowcę ciężarówki.

Jechał wężykiem i na awaryjnych

- Kierowany przez niego pojazd ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, niejednokrotnie również zajeżdżając im drogę. Chwilami wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, jechał wężykiem – relacjonuje oficer prasowy policji w Będzinie.

Śledził tirowca

Katowiczanin od razu zadzwonił na policję. Ale to nie wszystko.
- Zdeterminowany ruszył za ciężarowym volvo, przekazując na bieżąco policjantom informacje o jego położeniu – mówi dyżurny. Dodaje, że bez wątpienia 43-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego zorientował się, że jest obserwowany i próbował uciec, zjeżdżając z DK-86 i klucząc po mniej uczęszczanych drogach powiatowych.

kierowca z 3-ma promilami

Ucieczka zakończyła się jednak spotkaniem z policjantami w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzny były ponad 3 promile alkoholu. Dalszym losem 43-latka zajmie się teraz prokurator i sąd. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu również kara 2 lat więzienia.

Czytaj więcej