Czytasz: Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek

Pierwsza Dama na gali częstochowskich Amazonek

Agata Kornhauser-Duda została w tym roku Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce. Wsparła m.in. częstochowskie Amazonki.

Pierwsza Dama wsparła częstochowskie Amazonki. Zdjęcia: Grzegorz Jakubowski KPRP

Agata Kornhauser-Duda wzięła udział w obchodach Jubileuszu XX-lecia Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki. Gala odbyła się w ramach 20. Jubileuszowej Ogólnopolskiej Pielgrzymki Kobiet po chorobie nowotworowej piersi na Jasną Górę.

ZOBACZ: PIERWSZA DAMA W NOSPR

Podczas  uroczystego wieczoru w Filharmonii Częstochowskiej specjalnymi Bursztynowymi  Łukami Amazonek i statuetkami „Serce za Serce” uhonorowani zostali przyjaciele Amazonek – ludzie, którzy od wielu lat wspierają działania stowarzyszenia i zrzeszonych w nim kobiet.

Pierwsza Dama, która już rok temu została wyróżniona Bursztynowym Łukiem, zwracając się do Częstochowskich Amazonek powiedziała:  - Pragnę złożyć moje najserdeczniejsze życzenia powodzenia całemu ruchowi Amazonek, ale szczególne słowa uznania i gorące gratulacje kieruję dzisiaj do Amazonek z Częstochowy, które obchodzą właśnie jubileusz 20-lecia istnienia. Życzę paniom jeszcze wielu lat sukcesów i satysfakcji z działalności, a także szczęścia i miłości w życiu. Bez miłości nie potrafimy przecież pomagać i współczuć w cierpieniu innym.

Agata Kornhauser-Duda  została w tym roku Ambasadorką Walki z Rakiem Piersi w Polsce. Objęła również patronatem honorowym kampanię społeczną „Wykorzystaj czas na życie” – inicjatywę skierowaną do kobiet z zaawansowanym rakiem piersi.

Pierwsza Dama podkreśliła, jak bardzo docenia siłę Ruchu Amazonek. 

- Tworzą Panie prawdziwą wspólnotę, która daje sobie nawzajem wsparcie, ale też bezcenną otuchę i nadzieję. Bycie częścią tego szczególnego środowiska, działanie razem, by przezwyciężać chorobę, zbliża już na całe życie i daje ogromną siłę. To, co wzbudza mój największy podziw i uznanie to fakt, że Pań trudne przecież doświadczenia nie odizolowały was od innych, a stały się motorem do działania na rzecz kobiet - mówiła Małżonka Prezydenta RP.

Na zakończenie Agata Kornhauser-Duda zapewniła zebrane kobiety o swoim dalszym wsparciu dla ich aktywnych działań na rzecz profilaktyki i leczenia raka piersi. - Jeśli uda nam się razem zachęcić coraz więcej osób do angażowania się w sprawy tych kobiet, pomożemy im stawić czoła wyzwaniom i problemom, które przynosi choroba. Jestem pewna, że wspólnie osiągniemy więcej - podkreśliła Agata Duda.

Galę uświetnił występ Roberta Janowskiego, który dla zgromadzonych z całej Polski Amazonek zaśpiewał wybrane specjalnie dla nich piosenki o miłości i radości życia.

Źródło: Kancelaria Prezydenta RP

Czytaj więcej