Czytasz: Pielgrzymka do Piekar: parkingi, komunikacja, utrudnienia

Pielgrzymka do Piekar: parkingi, komunikacja, utrudnienia

Gdzie zaparkować w Piekarach, jak dostać się do miasta? Organizacja pielgrzymkowej niedzieli w Piekarach Śląskich.

Pielgrzymka Stanowa Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar gromadzi tysiące wiernych. Tego dnia dojazd do Piekar będzie utrudniony. Niektóre ulice będą zamknięte a rozkłady jazdy komunikacji miejskiej zmienione.

Zakazu poruszania się samochodów obowiązuje na ul. Bytomskiej (poza samochodami uprzywilejowanymi służb) od skrzyżowania z ul. Gen. Ziętka do skrzyżowania z ul. Papieża Jana Pawła II w godzinach od 7 do 17.30. Zakaz handlu, wzorem lat ubiegłych, obowiązywał będzie przy ul. Bytomskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Pod   Lipami do skrzyżowania z ul. Gen. Ziętka. Umieszczone zostaną tabliczki informujące o odholowywaniu pojazdów z ulicy Gen. Ziętka od skrzyżowania z ul. Bytomską do ul. Papieża Jana Pawła II oraz dotyczące działalności handlowej przy ul. Bytomskiej.

Gdzie możNa zaparkować?

- na ul. K. Miarki - samochody osobowe,
- na ul. Chopina (strona prawa, jadąc od ul. Pod Lipami) - autokary
- na ul. Granicznej - autokary i samochody osobowe
- na parkingu za Marcredo Center - autokary (by nie blokować miejsca dla klientów)
 

 Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Na terenie miasta nastąpi zmiana organizacji ruchu. Dla linii 5, 73, 114, 164, 264, 185, 192 i 700 trasy w obydwu kierunkach przebiegać będą ulicami: Bytomską, Gen. J. Ziętka i Papieża Jana Pawła II. Autobusy linii 164 i 264 w godzinach od 6.30 do 17.30 nie będą obsługiwać przystanków w rejonie osiedla Wyzwolenia. Linia 780 przerwana zostanie na osiedlu Wieczorka (kursować będzie w relacji: Tarnowskie Góry, Stare Tarnowice, Ośrodek Rehabilitacji Repty, Piekary Śląskie Osiedle Wieczorka). Dla linii 73 w dniu pielgrzymki będzie obowiązywał sobotni rozkład jazdy, natomiast dla pozostałych linii - rozkład jazdy na niedzielę.

Czytaj więcej