Czytasz: Pasjonaci sztuki nie mogą tego przegapić

Pasjonaci sztuki nie mogą tego przegapić

Na taką wystawę warto pokonać 200 km

Do niedzieli pod Rzeszowem za darmo można podziwiać dzieła wielkich artystów XIX wieku. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena w Jasionce trwa wystawa sztuki organizowana przez fundację Art United Fair. Oglądać tu można dzieła m.in. Salvadora Dali.

Paulina Jankowicz z fundacji Art United Fair mówi, że to wystawa nie tylko dla miłośników sztuki, zaproszeni są nią wszyscy. Jankowicz podkreśla, że fundacja chce, żeby do nowoczesnej sztuki przekonały się także osoby, które dotychczas nie interesowały się tą tematyką.

Promują polskich artystów 

Fundacja promoje przede wszystkim polskich artystów m.in. Młodożeńca czy Wieczerzaka, ale na wystawie są także dzieła wybitnych światowych twórców. To pierwsza tego typu wystawa, w przyszłości, w Rzeszowie mają się odbywać także targi sztuki z udziałem artystów z całego świata.

W centrum G2A Arena w Jasionce mają być one organizowane przez kolejne 15 lat. Fundacja chce, by rzeszowskie targi były największą tego typu imprezą w Europie Środkowej.

To tylko dwie godziny drogi 

Wystawa otwarta została wczoraj i potrwa jeszcze do jutra. Centrum G2A Arena w Jasionce można odwiedzać od godz. 10 do 20. Warto dodać, że z Katowic nową autostradą A4 to zaledwie nieco ponad 2 godziny drogi.

W Jasionce podziwiać można prace m.in.: Henryka Stażewskiego, Edwarda Krasińskiego, Franciszka Starowieyskiego, Wojciecha Fangora, Andrzeja Cisowskiego, Jana Wyżykowskiego, Stanisława Młodożeńca, Agaty Kleczkowskiej, Agnieszki Sandomierz, Anny Szprynger, Jakuba Słomkowskiego, Janusza Kotlewskiego, Kajetana Sosnowskiego, Macieja Wieczerzaka, Marty Tomczyk, Uli Niemirskiej, Róży Kordos, Szymona Urbańskiego, Szymona Ziarka, a także wybitnych artystów XX i XIX wieku, znaleźli się wśród nich: Salvador Dali, Edgar Degas czy Auguste Rodin.

Swoje motocyklowe dzieła prezentu tu też firma Game Over Cycles.

Czytaj więcej