Czytasz: Paraliż komunikacji w Rybniku. Epidemia wśród kierowców?

Paraliż komunikacji w Rybniku. Epidemia wśród kierowców?

Ponad 19 autobusów nie wyjechało w poniedziałek z rybnickiej zajezdni. Powód? Pracownicy P.S.T. Transgór S.A. poszli masowo na chorobowe.

Firma P.S.T. Transgór S.A. świadczy usługi dla Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku. Spółka jest odpowiedzialna za obsługę około 60% całej komunikacji w Rybniku. W poniedziałek dwudziestu pracowników P.S.T. Transgór S.A. zgłosiło chorobowe, paraliżując tym samym ruch autobusowy w Rybniku. Do tej pory (stan na 8:15) nie wyjechało 19 pojazdów na 46.

- Sytuacja zmienia się dynamicznie. Śledzimy ją na bieżąco. Staramy się organizować komunikację zastępczą - tłumaczy Stanisław Wengerski z Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Zobacz komunikat ZTZ Rybnik:

źródło: ZTZ Rybnik

“TO NIE JEST STRAJK”

Jak dowiedzieliśmy się od Wengerskiego, chorobowe nie jest formą strajku pracowników firmy P.S.T. Transgór S.A. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa nieobecność kierowców w pracy. Jak przekonuje Bronisław Jendrośka z Transgóru, to nie przypadek, że tylu pracowników dziś nie przyszło do pracy.

- Podejrzewam, że dzisiejsza nieobecność kierowców związana jest z ich oczekiwaniami płacowymi. Nie jest to normalna sytuacja, że zdrowi kierowcy nagle zachorowali - przekonuje Jendrośka.

Przypomnijmy, że pod koniec kwietnia pracownicy P.S.T. Transgór S.A. blokowali przejście dla pieszych na rondzie przy ulicy Kotucza. W ten sposób chcieli utrudnić komunikację miejską w Rybniku i tym samym zwrócić uwagę na chęć podwyżek.

Zobacz zdjęcia z blokady pracowników P.S.T. Transgór S.A. :

Czytaj więcej