Czytasz: Pani Teresa od ponad 10 lat pomaga dzieciom przechodzić przez ruchliwe przejście dla pieszych [ZDJĘCIA]

Pani Teresa od ponad 10 lat pomaga dzieciom przechodzić przez ruchliwe przejście dla pieszych [ZDJĘCIA]

Nie straszny jej silny wiatr, deszcz czy niska temperatura.

Pani Teresa od ponad 10 lat jest... "Panią STOP-ką". Od września do końca czerwca codziennie, od poniedziałku do piątku pomaga młodszym i nieco starszym dzieciom z centrum Pszczyny, bezpiecznie przebyć drogę przez jedne z najbardziej ruchliwych przejść dla pieszych, obok Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich.

Silny wiatr, deszcz, śnieg, oraz inne niesprzyjające warunki atmosferyczne nie są przeszkodą dla Pani Teresy. Jak sama mówi: "Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłam na zwolnieniu lekarskim".

Ta pozornie prosta czynność przeprowadzania pojedynczych dzieci, starszych osób lub zorganizowanych grup nie jest takim łatwym zadaniem. Aby móc być tzw. "Panią STOP-ką" trzeba ukończyć specjalistyczny kurs, który kończy się egzaminem teoretycznym ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a następnie przystąpić do egzaminu praktycznego.

- Po krótkiej obserwacji pracy Pani Teresy zauważyć można, iż dzieci korzystające z przejść dla pieszych przy których pracuje, są zdecydowanie spokojniejsi i uśmiechnięci. - dodaje z uśmiechem policja.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie chcąc podziękować Pani Teresie za promowanie prawidłowego korzystania z przejść dla pieszych wczoraj, w Dzień Kobiet obdarowała ją symbolicznie białą różą.