Czytasz: Oszukiwał metodą "na policjanta". Zatrzymano 27-latka

Oszukiwał metodą "na policjanta". Zatrzymano 27-latka

W krótkim czasie udało mu się wyłudzić aż 238 tys. zlotych.

Kolejne zatrzymania oszustów podających się za policjantów. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Wojewódzkiej w Katowicach wpadli na trop nielegalnego procederu polegającego na wyłudzaniu pieniędzy, głównie od osób starszych.

Kryminalni zatrzymali 27-letniego mieszkańca Chorzowa, który od czerwca do września 2017 roku, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, dokonał aż 8 oszustw na tzw. "policjanta". W tym krótkim czasie udało mu się wyłudzić aż 238 tys. zlotych.

Mężczyzna, podając się za "funkcjonariusza CBŚ", informował ofiary o prowadzonych "działaniach", mających na celu rozpracowanie grupy przestępczej przejmującej środki pieniężne z kont bankowych.

Następnie prosił o pomoc w ujęciu przestępców poprzez wypłatę z banku swoich oszczędności, bądź zaciągnięcie kredytu i pozostawienie ich w miejscu wyznaczonym, wyrzuceniu ich przez okno lub przekazanie osobie podającej się za funkcjonariusza policji. Członek grupy, który przejmował pieniądze, przekazywał je następnie za granicę.

Doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Gliwicach 27-latek usłyszał 9 zarzutów za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej oraz za oszustwa. Sąd Rejonowy w Gliwicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 8 więzienia. Sprawa jest rozwojowa. Dotychczas zatrzymano 3 osoby, jednak policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.