Czytasz: Ogrodzieniec: zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Ogrodzieniec: zatrzymani za uprawę konopi indyjskich

Policjanci zabezpieczyli ponad 600 porcji marihuany i 40 krzewów.

Policjanci z wydziału kryminalnego zawierciańskiej komendy, prowadząc działania wymierzone w przestępczość narkotykową, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o posiadanie i uprawę konopi indyjskich. Funkcjonariusze skontrolowali posesję w Ogrodzieńcu, aby sprawdzić posiadane informacje o tym, że jeden z domowników zajmuje się uprawą konopi indyjskich i dystrybucją marihuany.

W trakcie przeszukania śledczy znaleźli 6 wyrwanych krzaków konopi oraz ukryty w pomieszczeniach gotowy susz marihuany. Zabezpieczono tam także urządzenia do rozdrabniania narkotyków, elektroniczne wagi i pieniądze, które mogły pochodzić z handlu środkami odurzającymi.

Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 24-letnich mieszkańców gminy Ogrodzieniec. Stróże prawa zlikwidowali również „leśne plantacje” konopi indyjskich, które uprawiali zatrzymani mężczyźni. Łącznie zabezpieczono ponad 600 porcji marihuany i 40 krzewów konopi.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd może orzec karę do 10 lat więzienia. Wobec jednego z mężczyzn sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

źródło: http://slaska.policja.gov.pl/

Czytaj więcej