Czytasz: Polak z Londynu, który stracił pamięć, nie jest z Zawiercia

Polak z Londynu, który stracił pamięć, nie jest z Zawiercia

Odnaleziono go w Londynie. Stracił pamięć. Kim jest?

Aktualizacja:

Policjanci potwierdzają - Polak, który stracił pamięć po wypadku to nie mieszkaniec Zawiercia. - Został zidentyfikowany przez swoją matkę. Ta przebywa w Londynie - informuje nadkom. Andrzej Świeboda z KPP Zawiercie. Kobieta potwierdziła, że mężczyzna jest jej synem, Polakiem mieszkającym na stałe w Anglii.

Wcześniej pisaliśmy:

Kim jest mężczyzna odnaleziony w Londynie? Polska policja poinformowała kilka dni temu w komunikacie:

"Ambasada RP w Londynie zwróciła się o pomoc w identyfikacji mężczyzny, który uległ wypadkowi na terenie Anglii i w jego wyniku utracił pamięć".

Mężczyzna nie był w stanie sobie przypomnieć jak się nazywa i skąd pochodzi, natomiast biegle posługiwał się językiem polskim. Policja opublikowała jego zdjęcie.

Po opublikowaniu informacji na fanpage'u policji na Facebooku post został zasypany lawiną komentarzy. Wśród wielu zgłoszeń jedno szczególnie przykuło uwagę. Mężczyzna ze zdjęcia był łudząco podobny do zaginionego z Zawiercia, poszukiwanego od końca 2012 roku. Czy to Leszek Mogiła jest mężczyzną odnalezionym w Londynie? Policja sprawdza ten trop.

- Są prowadzone czynności, trwa ustalanie czy to ten mężczyzna. Ma miejsce okazanie rodzinie - informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Czytaj więcej