Czytasz: Od kilku dni bez prądu
Konsekwencje opadów śniegu wciąż odczuwają mieszkańcy północnych rejonów województwa.

Ponad 4 tysiące odbiorców nadal nie ma prądu – wynika z informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego. Po środowym załamaniu pogody służby sygnalizowały, że przerwy w dostawach energii mogą w niektórych przypadkach potrwać do piątku.  

W nocy z wtorku na środę i w środę w regionie napadało nawet kilkadziesiąt centymetrów mokrego śniegu. Łamiące się pod jego naporem drzewa utrudniły ruch na drogach i kolei oraz zerwały wiele linii energetycznych.

W środę w szczytowym momencie w woj. śląskim prądu nie miało 110 tys. gospodarstw domowych; wcześniej służby kryzysowe szacowały liczbę odbiorców bez prądu na ponad 94 tys.

Obecnie utrudnienia dotyczą jeszcze północnej części województwa, gdzie od początku sytuacja była najgorsza – powiatów częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego.

Łącznie na terenie woj. śląskiego zanotowano: uszkodzenia 22 linii wysokiego napięcia, blisko 200 zdarzeń na liniach średniego napięcia i zarejestrowanych ponad 2,5 tys. zgłoszeń dotyczących uszkodzeń linii niskiego napięcia. W wielu miejscach linie energetyczne uległy całkowitemu zniszczeniu.

Czytaj więcej