Czytasz: Od jutra Puchar Świata w Wiśle

Od jutra Puchar Świata w Wiśle

Chociaż Polscy kibice nigdy nie zawodzą, w tym roku do rodzinnego miasta Adama Małysza, może przybyć rekordowa liczba fanów

Ostatnie sukcesy naszych skoczków sprawiły, że wszystkie bilety na rozpoczynający się w piątek Puchar Świata, zostały wyprzedane. Wiemy już kto wystąpi na skoczni im. Adama Małysza, a dla tych, którzy nie zdołali kupić wejściówki, miasto przygotowało alternatywne rozwiązanie. W Wiśle czuć już gorącą atmosferę kibicowania.

Już tylko godziny dzielą nas od wielkiego święta skoków narciarskich w Wiśle. Chociaż Polscy kibice nigdy nie zawodzą, w tym roku do rodzinnego miasta Adama Małysza, może przybyć rekordowa liczba fanów.

Występy naszych skoczków w Pucharze Świata, a przede wszystkim zakończony sukcesami Turniej Czterech Skoczni sprawiły, że zakup biletów na konkursy i kwalifikacje jest już niemożliwy. Nie znaczy to jednak, że nie będzie możliwości wspólnego kibicowania.

W tym celu, zostanie rozstawiona specjalna Strefa Kibica z telebimami. Organizatorzy, przewidzieli też dodatkowe atrakcje. W sobotę zagra zespół „Weekend”, a ostatniego dnia pucharowych rozgrywek wystąpią „Baciary”.

Nie lada gratką dla kibiców, będzie też wręczenie numerów startowych czołowym zawodnikom Pucharu Świata, w piątek o godzinie 20:00.

Tymczasem, na skoczni w Malince trwają już ostatnie przygotowania. Wiemy, że w kwalifikacjach do sobotniego konkursu, wystąpi dwunastu reprezentantów Polski. Na belce zobaczymy Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Hulę, Klemensa Murańkę, Jana Ziobro, Aleksandra Zniszczoła, Krzysztofa Bieguna, Bartłomieja Kłuska, Krzysztofa Miętusa oraz Jakuba Wolnego.

Chociaż do Wisły nie przyjadą Peter Prevc, Severin Freund i Simon Ammann, udział w zawodach zapowiedziało 68 zawodników z 17 państw.

Nasze oczy szczególnie powinny być zwrócone w stronę Domena Prevca oraz Daniela Andre Tande, z którymi to Kamil Stoch powalczy o żółtą koszulkę lidera.

Czytaj więcej