Czytasz: Arena Gliwice. Czy to będzie nowa wizytówka Śląska? [WIDEO]

Arena Gliwice. Czy to będzie nowa wizytówka Śląska? [WIDEO]

Ze względu na swój ogromny potencjał ma szansę stać się wizytówką nie tylko Gliwic, ale całego Śląska.

Widownia dla ponad 17 tysięcy osób, 10 hektarów powierzchni i ponad 30 imprez zaplanowanych do końca 2018 roku. Arena Gliwice otwiera się dla swojej publiczności, a Operator od początku narzuca szybkie tempo.

Jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce to szansa na wzbogacenie oferty wydarzeń kulturalnych, społecznych i sportowych skierowanych do lokalnej, regionalnej i ogólnopolskiej społeczności.

Ze względu na swój ogromny potencjał ma szansę stać się wizytówką nie tylko Gliwic, ale całego Śląska.

Zobacz zdjęcia:

Arena Gliwice to przede wszystkim nowa przestrzeń dla miasta w zakresie rozwoju oferty kulturalnej, społecznej i sportowej. Lokalizacja i otwarte tereny wokół obiektu dają ogromną możliwość utworzenia stałej oferty dla gliwiczan i mieszkańców regionu. - Z myślą o lokalnej społeczności planujemy organizację wielu imprez o charakterze rodzinnym. Naszym celem jest promocja zdrowego stylu życia i stworzenie możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu – mówi zarządca obiektu.

Lokalizacja, pojemność i różnorodność stref, a co najważniejsze nowoczesne wyposażenie obiektu sprawiają, że Arena Gliwice jest doskonałym miejscem do organizacji różnego rodzaju wydarzeń. Już 6 maja przez arenę główną obiektu przebiegnie grupa kobiet w ramach imprezy biegowej „ANITA Zawsze Pier(w)si”, organizowanej na rzecz walki z rakiem piersi.

Kolejne majowe wydarzenia to planowane na 12 i 13 maja „Gra miejska 360 stopni”, koncert „Śląsk Maturzystom” oraz dzień otwarty Areny. Natomiast 17 i 18 maja odbędzie się największe studenckie święto - iGry.  

W nowym obiekcie organizowane będą imprezy masowe o charakterze muzycznym.