Czytasz: Nożownik z Rybnika postrzelony przez policję

Nożownik z Rybnika postrzelony przez policję

36 - latek przebywa na OIOM

Do zdarzenia doszło na ulicy Smolnej w Rybniku. Kobieta wezwała policję do awanturującego się męża. Po przybyciu na miejsce policjanci stwierdzili, że nikogo nie ma w domu. Kobieta ostrzegała, że atakujący jest pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

W trakcie poszukiwań, policjanci zauważyli mężczyznę z nożem na klatce schodowej. Ignorując wezwanie do zatrzymania, agresor szybko zbliżył się do policjanta i zamachnął się nożem.

Policjant w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia postrzelił atakującego w brzuch i natychmiast udzielił mu pierwszej pomocy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Śledczy ustalają szczegóły zdarzenia, m. in. rodzaj środków, pod wpływem których znajdował się mężczyzna.

Ranny atakujący przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Jest w bardzo ciężkim stanie - istnieje bezpośrednie ryzyko utraty życia.  Lekarz nadzorujący jego stan w poniedziałek zadecyduje o ewentualnym przeniesieniu na inny oddział.